Home / Móda / Jak na krásný obývák s dostatkem úložného prostoru
Jak na krásný obývák s dostatkem úložného prostoru

Jak na krásný obývák s dostatkem úložného prostoru

Potýkáte se s nedostatkem místa? Hlavně v bytových domech není prostoru nazbyt, většinou chybí větší sklep, o půdě si můžeme nechat jen zdát a rozměry pokojů jsou tak akorát, nic moc navíc k dispozici nemáme. Co s tím? Především se snažme využít každý centimetr, ale zase to nesmí působit přeplácaně. Někdy je na místě povolat bytového architekta, který se na věc podívá odbornýma očima a pravděpodobně jej napadne, jak byt lépe uspořádat.

 

Zbavte se toho, co vám jen zabírá místo

Zkuste se zbavit starých „krámů“ a nepotřebných věcí. Bude se vám lépe dýchat a hodně předmětů léta schováváme pouze z nostalgie, aniž by měly vůbec šanci na další smysluplné využití. V malém bytě ale zbytečně zabírají prostor k příjemnému bydlení. Využít můžeme vakuové vaky, které uskladní objemnější věci po odčerpání vzduchu na daleko menší ploše, zejména lůžkoviny nebo sezónní oblečení. Využijme místo pod schody, pod postelí a jinde, možná to bude chtít řešení vyrobené na míru, ale vyplatí se.

 

Praktičnost i krásný design v jednom

Nábytek, který zvolíme, by měl být pěkný, moderní a především praktický. Zejména v obývacím pokoji se s velkým úložným prostorem nesetkáváme, ale je škoda jej dobře nevyužít. Staré obývací sestavy, skříně a skříňky, které jsme podědili, většinou nevyhovují dnešním standardům bydlení, nepůsobí moderně a nejsou úsporně řešené. Dříve bylo například běžné mít v prosklených vitrínách vystavený porcelán a sklo, což se někomu stále může líbit, ale pokud šetříme každý centimetr, takové skříňky nejsou zrovna účelné.

 

Moderní obývací stěny

Dnes se dají za velmi slušnou cenu pořídit krásné a moderní obývací stěny, které působí vzdušně, mají nejnovější design a kromě toho, že se vám budou líbit, mají dost prostoru k uložení nezbytných věcí a myslí se u nich i na velké televize. Pokud totiž bude i obývací pokoj mít dostatečnou úložnou kapacitu, je to v malém bytě hodně znát.

 

Komoda do každého pokoje

Při zařizování obývacího pokoje si rozmysleme, kolik místa věnujeme pohovce a kolik obývací stěně. V každém pokoji v domě se pak uplatní stylové komody, které mohou mít velmi rozmanitý design, a rozhodně se nehodí jen do ložnice nebo chodby. Možná si pod pojmem komoda představíte nějaký starý kousek po babičce, ale dnešní komody jsou úplně něco jiného. Pořiďte si třeba takovou, která bude ladit s vaší obývací sestavou a splyne s ní v jeden celek, nebo nějakou do dětského pokoje, která doplní sestavu skříněk, která už přestává vyhovovat svými rozměry potřebám odrůstajících dětí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo