Home / Tipy & rady / Domácí gel – pomocník pro akné, jizvičky a problémy s kůží
Domácí gel – pomocník pro akné, jizvičky a problémy s kůží

Domácí gel – pomocník pro akné, jizvičky a problémy s kůží

Také už se u vás někdy objevili problémy s akné? Někdo trpí spoustou pupínků během puberty, někomu se na tváři objeví sem tam pupínek. Problémy s pletí mohou být různé, někdy mohou po jednotlivých pupíncích vznikat malé a drobné jizvičky, které chcete za každou cenu odstranit. Chodíte na specializované terapie, kupujete krémy, gely, vodičky a mnoho dalších drahých prostředků, které ne vždycky zaručují stoprocentní pomoc.

Co je pro vaši pokožku nejlepší?

Některé procedury se však míjejí účinkem. Zbytečně zaplatíte vysoké částky, ale účinek takřka žáden. Někdy nemusíte dobře snášet chemické látky, protože pokožka je citlivá a nesnese jen tak nějaké chemické látky. Vyzkoušejte proto raději přírodu a přírodní metody, jak se zbavit problematické pleti. Je to jednodušší, než si myslíte. Můžete si připravit jednoduchý gel, ke kterému potřebujete jen dvě suroviny. Aloe vera a kokosový olej. Dvě složky, které však mohou udělat pořádnou službu a hodně pomoci.

Obě složky jsou skvělými pomocníky pro vaše tělo a hlavně vaší pokožku. Umí pomoci na ekzémy, suchou pokožku, podrážděnou, eliminují nejrůznější vyrážky, pupínky, akné, jizvičky a mnoho dalšího. Navíc tento domácí gel neobsahuje žádné chemické látky, takže jej mohou bez problémů vyzkoušet také lidé, kteří trpí citlivou pokožkou. Jak jej připravit?

Co budete potřebovat:

  • ½ šálku kvalitního kokosového oleje
  • 1/3 šálku čistého gelu aloe vera
  • Esenciální olej (volitelná složka pro příjemnou vůni)

Jak postupovat:

Obě složky spolu propojte, můžete ručně s pomoci vidličky nebo s pomoci mixéru. Tento gel můžete také dát do lednice a dlouhodobě uchovávat. Tento gel používejte jako kterékoliv jiné mastičky a krémy. Dejte na konkrétní místo, rozetřete a nechte působit. Může velmi dobře pomoci odstranit make-up, pomáhá na vlasy a podobně.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*