Home / Zdraví / Co je ženšen a jak působí na naše tělo?
Co je ženšen a jak působí na naše tělo?

Co je ženšen a jak působí na naše tělo?

Mnoho lidí dnes v souvislosti se svými problémy sahá hlavně po různých chemických přípravcích a medikamentech, přitom ta hlavní síla se vždy nachází v přírodě. A jednu z nich nabídne i ženšen. V první řadě je dobré si objasnit, co je ženšen, a co ho charakterizuje. Latinským názvem je nazýván jako Panax ginseng, a v současnosti je považován za nejznámější exotickou léčivou bylinu. Pokud se jí na místě pěstování daří, doroste až do výšky 60 centimetrů. Tím nejzákladnějším je poté jeho samotný kořen, který je na zdraví prospěšné látky nejbohatší.

Co je ženšen a jak působí na naše tělo?

Co ženšen obsahuje?

Pokud je něco, co skutečně dominuje, potom to jsou především antioxidanty, kterých je v daném kořenu obrovské množství. Pokud bychom měli zmínit ty nejzákladnější, potom je to  maltol, kyselina salicylová, kyselina vanilová, panaxin a také gitan. To vše jsou možná pro běžného smrtelníka neznámé látky, ale z hlediska jeho zdraví mohou mít perfektní vliv na fungování jeho těla. Navíc dokáže organismus celkově povzbudit, a tak je také používán jako lék proti únavě. Zvláště u pracujících lidí, ale také u vytížených studentů, nebo jiných skupin obyvatel, kde je potřeba dostatek energie, jsou výtažky z ženšenu ve formě potravinových doplňků ideální volbou.

V čem dále je pro naše tělo prospěšný?

Mimo zmíněné únavy a celkových antioxidačních vlastností je také ideální látkou, pokud chceme zlepšit naši imunitu. V tomto ohledu má nejvýraznější vliv zmíněná látka gitan. Stejně tak ale dokáže zlepšovat hojení zanícených tkání, a pozitivně působit na náš trávicí systém – především v tom, že odstraňuje různé bolesti. Prodej ženšenu a jeho použití je však stále vyhledávanější i z hlediska zlepšování duševního stavu organismu, a jeho stimulačním vlastnostem, kdy dokáže povzbudit i u sportovních výkonů. Poměrně zajímavou alternativu ale přináší také při některých typech nádorového bujení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*