Home / Tipy & rady / Do bývalé šachty za skvělou gastronomií! Restaurace Ostrava nadchla!

Do bývalé šachty za skvělou gastronomií! Restaurace Ostrava nadchla!

Patřím mezi milovnice skvělého jídla. Nebojím se za ním jet třeba i na druhý konec republiky. Vždy plánuji výlet tak, abych poznala nový kout České republiky a současně si vychutnala místní gastronomii. Tentokrát se mým cílem stala Ostrava a jedním z navštívených míst design restaurace Ostrava v hotelu Jan Maria****. V mnohém mě překvapila!

Bývalá šachta dostala moderní vzhled

Hornická kultura na vás v Ostravě dýchá na každém kroku. Navštívila jsem Hornické muzeum, vydala se po stopách dělníků v dole Michal a užila si jedinečnou atmosféru těchto míst. Po náročném výletě člověku vyhládne. Chtěla jsem zůstat věrna „hornické tradici“, takže jsem z desítek ostravských restaurací vybrala jednu jedinou. Moje kroky zamířily na večeři do design restaurace Ostrava v hotelu Jan Maria****. Vznikla totiž z bývalé šachty.

Možná byste čekali umouněný interiér a strohou nabídku jídel. Nic takového hotelová restaurace Ostrava není. Naopak mě velmi mile překvapila moderní koncepcí interiéru. Bývalou šachtu připomínají fotografie a malé designové prvky u baru. Při pohledu do jídelního lístku, který mimochodem není klasický – trochu jsem byla zaskočena, když mi obsluha přinesla iPad, mi hned bylo jasné, že se můžu těšit na gastronomický zážitek.

Perfektní prezentace, dokonalá chuť

Bohatý výběr předkrmů, hlavních jídel i dezertů a k tomu široká nabídka kvalitních vín mi dala pěkně zabrat. Nakonec moje volba padla na toto menu: Kachní paštika s pyré ze sušených fíků, želé z portského vína a pistáciemi jako překrm, hlavní chod Kuřecí supreme s glazírovanou baby zeleninou, květákovým pyré a bernskou omáčkou a jako dezert, který už jsem do sebe opravdu skoro soukala, protože porce jsou pěkně velké, jsem si dala Hruškový trhanec na rumu se zlatými rozinkami. Chuť a kvalita? Kdybych použila známkování ze školy, byla by to jednička s hvězdičkou a ještě několikrát podtržená. Mile mě překvapila i moderní prezentace jídla.

Jestliže máte cestu do Ostravy, restaurace Ostrava v hotelu Jan Maria**** by se měla stát jedním z vašich cílů. Po báječném jídle si zkuste zajít na wellness, nabízí zde masáže a vířivku. Součástí hotelu jsou i bowlingové dráhy.

About angelo