Home / Zdraví / Jak léčit otravné opary?
Jak léčit otravné opary?

Jak léčit otravné opary?

Kdo se virem způsobujícím opary nakazil již v dětství, pravděpodobně se ho nikdy nezbaví a navíc může nakazit ostatní. Nejčastěji se virus aktivuje stresem, oslabením imunitního systému nebo nadměrným sluněným. A opary jsou rázem na světě. Jak proti nim účinně bojovat a co nejrychleji se jich zbavit? To si povíme v našem článku.

Opary jsou opravdu otravné pupínky, které nejen že komplikují život, ale mohou být i docela bolestivé. Opar na rtu lze navíc i dost těžko zamaskovat a mnoho žen tak při jejich vytvoření trápí i to, jak ho spolehlivě zakrýt, jelikož make-up mu rozhodně neprospívá. Pokud se tedy nikam nechystáte, zakryjte ho čistou lékařskou vazelínou, která zabrání bakteriální infekci. Co ovšem udělat dále?

Jak léčit otravné opary?

Rtěnka oparům neprospívá.

Nový kartáček na zuby a hlavně nesahat!

Svědí a pálí vás rty? Je vám jasné, že je opar na cestě? Okamžitě si kupte nový kartáček na zuby, který vyhodíte, jakmile opar zase zmizí. Ve štětinkách zubních kartáčků je více než příznivé prostředí pro přežití viru a tak hrozí další a další infekce s každým čištěním zubů. Dalším pravidlem je – nesahat! Nikdy si na opar nesahejte, nesnažte se ho mačkat, propichovat a kdo ví, co všechno. Proč? Zaděláváte si na bakteriální infekci. Zapomeňte také na sdílení příborů, sklenek, ručníku i na líbání. Bohužel.

Klasický opar by se měl zahojit do deseti dnů, avšak s jeho léčbou nesmíte otálet. Je potřeba začít včas, a to nejlépe před samotným vznikem puchýřku. Pokud opar nezmizí do dvou týdnů, je potřeba navštívit lékaře.

Jak léčit otravné opary?

Lékořice na opary? Proč ne!

Lékořice, led nebo mléčné obklady

A jak s opary lze ještě bojovat? Říká se, že propuknutí můžete předejít, pokud místo s oparem začnete ihned ledovat pomocí ledu v igelitovém sáčku. Led ovšem pomáhá i po propuknutí, jelikož mírní bolest a zkracuje dobu hojení. Zapomeňte ovšem na ledování zmrzlinou. Můžete si ještě přitížit.

Pokud chcete vyzkoušet něco i z lidového léčitelství, sáhněte po lékořici, která je podle nových studií při léčbě oparů nápomocná. Lékořice spolehlivě zabíjí virové buňky a to díky kyselině, kterou obsahuje. Obstarat si tak můžete nejenom klasickou pochoutku v podobě pendreku, ale i lékořicový prášek, který je dobrý smíchat s trochou vazelíny nebo margarínu. Rázem máte účinnou mast na opary!

A jak opary léčily naše babičky? Zkoušely mléčné obklady! Do mléka namočily bavlněný odličovací tampon a ten poté přikládaly na postižené místo. Máte nějaké osvědčené rady i vy? Pochlubte se nejenom nám, ale i dalším čtenářům!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová