Home / Tipy & rady / Neutrácejte za běžné kamery, jistotou je pouze špionážní kamera
Neutrácejte za běžné kamery, jistotou je pouze špionážní kamera

Neutrácejte za běžné kamery, jistotou je pouze špionážní kamera

Kamery jsou jedním z nejznámějších bezpečnostních prostředků, které najdeme doslova na každém kroku, od obchodních domů až po parkoviště nebo rodinné domy. Ačkoliv se zdají být účinné, opak je pravdou.

Kamery jsou všem na očích, všichni je snadno zaznamenají a mohou se umístit jen tam, kde je zdroj elektřiny. Zloději si vždy dokáží najít způsob, jak kamery obejít, proto se těší stále větší popularity špionážní kamery – fotopasti, které úspěšně vyplnily všechny nedostatky běžných kamer.

Rozdíl mezi kamerou a fotopastí

Neutrácejte za běžné kamery, jistotou je pouze špionážní kameraVětšina kamer nahrává v kuse nebo ve smyčce a jejich záznam se prohlíží nejčastěji v momentě, kdy k něčemu dojde. Naopak fotopast zaznamenává obraz jen tehdy, když se do její blízkosti dostane vetřelec. Odpadne tak zdlouhavé prohlížení záznamů a lze s fotopastí snadno zachytit i podezřelé osoby, které se pohybují v okolí objektu, tedy osoby, které byste díky kameře nezaznamenali, protože byste museli stále kontrolovat celý záznam.

Velkou výhodou fotopastí je nenápadnost a vetřelci nemají ani ponětí, že je sleduje nejmodernější technologie. Skvěle se osvědčily zejména u rodinných domů, kde se umístí na strom a díky jejich maskovanému pouzdru jsou zcela nenápadné. Fotopasti mohou být v exteriéru celý rok a výkyvy počasí nijak neovlivní jejich funkce.

Zatímco pro kameru potřebujete mít zdroj elektřiny v blízkosti, fotopasti můžete rozmístit po pozemku kdekoliv, jelikož jsou na baterie. Budete s nimi mít dokonalý přehled, co se u vás děje. Jelikož se za nízké ceny prodávají i fotopasti s GSM modulem, můžete si nechat zasílat pořízené snímky přímo na telefon nebo na email. Zatímco u kamer je obvykle potřeba osoba, která je bude stále sledovat, fotopasti vás samy upozorní a vy si můžete okamžitě prohlédnout detailní záznam ve vysokém rozlišení.

About Makawiel