Home / Tipy & rady / Došla barva v tiskárně? Kupte tu správnou

Došla barva v tiskárně? Kupte tu správnou

Došla vám barva v tiskárně a vy potřebujete tisknout? Pokud ano, je třeba koupit novou. Dnes potěší, že ji můžete jednoduše objednat online a druhý den může být u vás doma. Jedním z dobrých internetových obchodů je třeba Tonerpartner.cz, který rozhodně nezklame. Než se na eshopu podíváte, je třeba také zjistit, jaký máte typ tiskárny. A to s ohledem na to, zda budete potřebovat cartridge – do inkoustových tiskáren, nebo tonery – do těch laserových. Dále je třeba znát i přesné označení vaší tiskárny, jelikož jedině tak koupíte náplň, která do ní bude pasovat.

Originální, nebo kompatibilní?

Současný trh nabídne dvě hlavní cesty, kterými se dnes můžete vydat. Pokud hledáte skutečně hlavně levné tonery Canon, nebo jinou značku, je dobré zvolit ty kompatibilní, nebo též alternativní. Jsou vyráběny různými výrobci a jejich hlavní předností je určitě:

  • Perfektní kompatibilita
  • Nižší cena
  • Srovnatelná kvalita tisku

Na trhu ale existuje také možnost číslo dvě. Nemusíme připomínat, že se jedná o originální tonery. Ty vyrábí sám výrobce tiskáren a tak jsou označeny jeho logem. I když mohou být dražší, je s nimi spojených o mnoho více jistot, ať už jde třeba o celkovou kvalitu, nebo ať už se jedná například o kompatibilitu s vaší tiskárnou.

Jakou barvu a velikost?

Moderní tiskárny už mají náplně rozděleny a tak stačí dokoupit vždy jenom takovou, která reálně došla. Díky tomu není třeba vyhazovat ty, které jsou ještě z části plné. O tom, která barva chybí, vás často samotná tiskárna informuje. Na základě toho alternativní, nebo originální tonery HP, nebo jakékoliv jiné kupte. Nezapomínejte ale ani na velikost dané náplně. Tedy to, kolik je v ní prášku nebo inkoustu. Čím více obsahuje, tím více stránek s ním vytisknete a tím menší mohou být náklady na jednu vytištěnou stránku. Takto šetřit se hodí hlavně ve chvíli, kdy tisknete ve velkých objemech.

 

About angelo