Home / Zdraví / Jak používat esenciální oleje?
Jak používat esenciální oleje?

Jak používat esenciální oleje?

Co jsou to esenciální oleje a jak je můžeme využít? Nejen na to vám odpoví tento článek!

Esenciální oleje se vyrábí ze zkapalněných extraktů dužin ovoce, slupek, větviček, listů či květů z různých rostlin a bylin. Využívají se především jako prostředek k psychickému a fyzickému uvolnění.

Dávejte přednost kvalitě

Jak vybrat správný olej? Jelikož jej možná zamýšlíte aplikovat na tělo, soustřeďte se na kvalitu. Vybírejte výrobky od renomovaných značek, zjistěte, jestli vám voní či nikoliv, vyhledávejte jen stoprocentní produkty.

Správná forma

Aby olej co nejdéle vydržel, musí mít omezený přísun světla a tepla. Nejlepší je koupit si jej v hnědé, dobře utěsněné, předtím neotevřené lahvičce.

Jak používat esenciální oleje?

Nikdy je nekonzumujte

Některé oleje by vám mohly přivodit nevolnost, jiné mohou být i smrtelně jedovaté. Vyhýbejte se proto jakémukoliv styku s ústní dutinou, ale také s očima a dalšími citlivými místy. I v případě nanášení na kůži si zjistěte, zda není potřeba olej nejprve zředit vodou.

Pokud si olej kapete do vany, ředíte jej velkým množstvím vody. Čistá aplikace se provádí nejčastěji na nehty pokryté infekcí nebo zánětem, i zde však buďte obezřetní a nepřežeňte to s množstvím.

Jak používat esenciální oleje?

Jak vám olej pomůže

Esenciální oleje vám mohou pomoci ulevit od bolesti hlavy, zmírnit nebo úplně vyléčit akné, zbavit vás nespavosti a stresu, utlumit chrápání, odehnat od vás komáry a jiný nepříjemný hmyz, ulevit od bolesti ucha, zbavit vás častých pocitů závrati, uklidnit váš podrážděný žaludek nebo kůži popálenou od sluníčka.

Olejem můžete naplnit také atmosféru – zahřejte olej nad plamínkem svíčky a vzduch v místnosti rázem nabude uklidňujícího aroma. Olej může nakapat přímo do vosku, případně nalít pár kapek do horké vody.

Platí, že před použitím esenciálních olejů byste se měli domluvit s lékařem nebo lékárníkem. Buďte opatrní při manipulaci s ohněm.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová