Home / Tipy & rady / Jak si účinně ochránit svoji obchodní značku?

Jak si účinně ochránit svoji obchodní značku?

Máte strach, že by produkty vaší firmy či dokonce jejich logo mohl někdo napodobit a vy byste se tak ocitli v horším postavení na trhu? Bránit se dá různými způsoby. Jako účinné legální řešení doporučujeme zvolit registraci ochranné známky.

Proč si vlastně chránit obchodní značku či logo?

Existuje celá řada důvodů, proč si registrovat ochrannou známku. Pro vás jako podnikatele je nejdůležitější to, že vaše produkty či služby budou ochráněné před konkurencí, která by je mohla napodobovat. Určitě jste si i sami někdy setkali s kopiemi různého zboží, které využívalo nápadně podobná loga, písmena či třeba tvary a obaly. Zákazník se pak může snadno splést. A originálnímu výrobci logicky klesají zisky z prodeje.

Ochrannou známku získáte u Úřadu průmyslového vlastnictví

Ochrannou známku u nás vydává Úřad průmyslového vlastnictví, a to na základě podané přihlášky, kterou musíte vyplnit a doručit v písemné, případně elektronické podobě. V přihlášce musíte uvést název firmy a samozřejmě i znění označení či zobrazení, na které ochrannou známku požadujete.

Pokud si náhodou nebudete vědět rady s tím, jak celý proces uskutečnit, obraťte se na Patentoid.cz. Jde o službu, která vám pomůže sestavit plán a řádně vyplnit přihlášku, kterou pak vaším jménem podá na Úřad průmyslového vlastnictví.

Kolik vás to bude stát?

A jaká je u registrace ochranné známky cena? Pokud si vše zařídíte sami (což je ale nepraktické z časového hlediska i mnoha jiných důvodů), zaplatíte pouze správní poplatek. Ten činí 5.000 Kč a je nutné ho zaplatit do 1 měsíce od podání přihlášky. Pokud se obrátíte na Patentoid.cz, bude vás to stát jen o něco dráž, správní poplatek už přitom bude v ceně. Díky této službě si ale ušetříte mnoho práce a také času, který byste jinak museli strávit nad studováním příslušných podmínek a vyplňováním přihlášky.

 

 

About angelo