Home / Tipy & rady / Jaké doplňky do vaší nové sauny?

Jaké doplňky do vaší nové sauny?

Jaké doplňky do vaší nové sauny?Vlastní sauna je sen mnoha lidí, a pokud se vám splnil, určitě si ji chcete užít plnými doušky. Sauna v domě nebo v prostoru za domem či na zahradě je skvělá záležitost, blahodárně působí na zdraví i psychiku, můžete se do ní uchýlit sami, ve dvou, s rodinou nebo s přáteli a dopřát si ji kdykoliv je potřeba. Aby vnikl prostor funkční a zároveň stylový, pořiďte si saunové doplňky a my vám přinášíme tipy na některé z nich. Některé jsou nezbytné, jiné spíše takový nadstandard.

Správné prostředí v sauně

Určitě byste měli mít vlhkoměr a teploměr, abyste získali přehled o parametrech prostředí, které v sauně panuje, a mohli je regulovat. Základem je dodržet správnou teplotu. Někdy se chceme nahřívat kratší dobu, jindy zase pobyt v sauně o něco prodloužit, samozřejmostí je eliminovat riziko popálení. Příjemné osvětlení sauny pomůže relaxaci a určitě bychom neměli zapomenout na aroma do sauny. Vůně, která se bude postupně uvolňovat, působí na naši psychiku a je důležitou součástí celého procesu. Samozřejmě není úplně nezbytná, nicméně umožní vám vnímat tento zážitek doslova všemi smysly spolu s relaxační hudbou. Vůně se nakape na odpařovací misku nebo pak do vědra. Stylové vědro do sauny na vodu vyrobené ze dřeva a sladěná naběračka do sauny jsou praktické a navíc dekorativní. Slouží k polévání kamenů.

Ručníky, kilty a župany

Jít do sauny bez ručníku a županu dost dobře nejde a speciální textil pro tyto účely má ideální vlastnosti. Ručník či utěrka do sauny jsou naprostou nezbytností, otíráme s nimi pot a vlhkost, můžeme si na ně sednout. Župan do sauny slouží k „zachumlání“ po celém procesu, může být z froté nebo mikrofleece. Skvělou vychytávkou je kilt do sauny, je totiž praktičtější než ručník, jednoduše ho ovinete okolo těla a zapnete. Sauna kilt existuje v dámské i pánské variantě, dokonce v různých barvách a určitě si ho oblíbíte. Klobouk do sauny chrání vlasy a pokožku hlavy před vysokým teplem. K textilu, který si můžete pořídit, patří i podsedáky pro pohodlí nebo přezůvky.

Další vychytávky

Rádi si dopřejete peeling nebo masáž? Sauna je pro tento účel ideální. Peeling do sauny zbaví pokožku odumřelých buněk, rozzáří jí a dodá zdravější vzhled. Jeho variantou je peelingový ručník. Prokrvení pokožky slibuje i kartáč do sauny pro masáž a umytí celého těla. Doplňky jsou skvělou volbou pro dárek, takže pokud vaši známí mají svou vlastní, není proč váhat a nějakou tu novinku jim při vhodné příležitosti pořiďte. Pokud nevíte co zvolit, vyřešit to můžete speciálním dárkovým poukazem pro nákup v e-shopu.

About angelo