Home / Tipy & rady / Na pomoc se stěhováním strojů si pozvěte odborníky
Na pomoc se stěhováním strojů si pozvěte odborníky

Na pomoc se stěhováním strojů si pozvěte odborníky

Stěhovat se je prý horší než vyhořet. Na tuto průpovídku se většinou odkazují lidé, kteří se stěhují do nového domova nebo lepší kanceláře. Myslíte, že je někdy napadlo, jak dobře na tom ještě jsou? Zatímco nábytek a osobní věci v krabicích zvládnou přestěhovat s pomocí několika kamarádů, firmy stěhující těžké výrobní stroje to mají daleko složitější. Bez odborné pomoci a především techniky by to vůbec nešlo.

Stěhování strojů, jako jsou lisy, obráběcí centra nebo třeba ohraňováky, je vždycky složitý a zdlouhavý proces, který se neobejde bez detailního plánování. Je potřeba pečlivě zvážit čas přemístění i trasu, kudy se pojede. S nákladem, který mnohdy dosahuje i desítek tun, není možné jezdit po jakýchkoliv silnicích, někdy se zase jedná o vysoké stroje, jež by se nevešly pod most apod. Odborníci ovšem tohle všechno znají a s veškerými omezeními počítají.

Jak probíhá stěhování těžkých břemen?

Ať už se jedná o dílenské stroje, kotle, vědecké přístroje, pece, vířivé vany či jiná těžká břemena, odborníci z firmy Metallurgical & Steel Service si je vždy potřebují sami prohlédnout. A to i tehdy, pokud stěhují pouze v rámci areálu firmy třeba do jiné budovy. Díky tomu mohou rozmyslet, jaké stroje budou potřebovat a zda se daná technika vůbec na místo vejde. Používají jeřáby, manipulační podvozky, hevery a další stroje.

Stěhování a přesun strojů provádí firma kompletně, tzn. včetně odpojení a zpětného připojení stroje, demontáže částí, je-li to nezbytné, vyčerpání kapalin, očištění od olejů a nečistot atd.

Co všechno se takhle stěhuje?

Touto metodou často probíhá celé stěhování výrobních závodů, velkých vrtaček, brusek, transformátorů, lisů, autodynamometrů, montážních linek, mlékárenských strojů, soustruhů, obráběcích center a mnohých dalších těžkých břemen. Se všemi jmenovanými příklady má firma Mettalurgical & Steel Service zkušenosti.

About angelo