Home / Tipy & rady / Plexisklo: Materiál, který najde bohaté uplatnění ve vaší domácnosti

Plexisklo: Materiál, který najde bohaté uplatnění ve vaší domácnosti


Patříte-li k domácím kutilům, kteří si rádi občas ve své dílně udělají nějaký nový nábytek, případně alespoň něco vylepší či opraví, určitě se při své práci setkáváte s akrylátovým sklem. Že nevíte? Ale ano, obecně se mu říká plexisklo.

Vlastnosti plexiskla

Plexisklo je materiálem, který má z mnoha hledisek vynikající vlastnosti. Je poměrně dobře ohebné, díky čemuž se dá zpracovat mnohem snáze nežli klasické sklo. Zároveň je i lehké, takže se hodí pro výrobu objemných věcí, u nichž je malá hmotnost zásadní. V neposlední řadě je plexisklo i poměrně odolné vůči poškození, takže výrobky a stavby z něj mohou bez problémů vydržet spoustu let.

Jak je to se zpracováním materiálu?

Přestože má akrylátové sklo všechny výše uvedené vlastnosti, často vám v jeho užívání v dílně může vadit to, že na jeho zpracování potřebujete mít speciální náčiní. Obyčejné řezání plexiskla možná ještě zvládnete, ale přeci jen výsledek nemusí být jako od profesionálů. Ti totiž používají formátovací pily, díky nimž jsou řezy naprosto přesné a čisté. Podobně je tomu i v případě ohýbání plexiskla, kdy je nutné materiál zahřát a následně precizně ohnout do požadovaných tvarů. Tyto úkony nejsou tak lehké, jak by se možná na první dojem mohlo zdát.

Na koho se obrátit, pokud potřebujete pomoc s řezáním a ohýbáním plexiskla?

Pakliže nechcete zbytečně poškodit plexisklo, které jste si pořídili, obraťte se třeba na společnost AZ Plastik, která vám provede jeho zpracování na míru. Pro řezání má připravené stroje, které zvládnou i akrylátovou tabuli o délce 3000 mm. Firma samozřejmě nabízí prodej plexiskla, a to i soukromým osobám. Samotné zpracování vám pak vykoná i na počkání, pokud tedy nejde zrovna o nějak velký rozsah prací. Prodej zajišťuje i velkým společnostem, jež plexisklo využívají v průmyslu.

About angelo