Home / Zdraví / Jak posílit imunitu, než udeří zima
Jak posílit imunitu, než udeří zima

Jak posílit imunitu, než udeří zima

Právě na podzim nás dokáže víc než cokoliv jiného potrápit nachlazení a různá virová onemocnění, spojená s nástupem chladnějšího počasí. Jak se na zimu připravit, abychom ji prožili ve zdraví?

Imunita to má na podzim těžké. Zatímco v létě máme pro zdraví ideální podmínky, na podzim se náhle spojí řada faktorů, které ji dokáží výrazně ohrozit. Chřipka a nachlazení nejsou nic neobvyklého a jakmile člověka jednou dostihnou, vlečou se s ním mnohdy po celé zimní období. Co dělat, abychom posílili imunitu a snížili šance těchto onemocnění?

Dopřejte tělu dostatek vitamínů

Náš imunitní systém nejvíc těží z vitamínu C, proto by v našem jídelníčku neměl rozhodně chybět. Podporuje obranyschopnost a odolnost organismu, slouží jako prevence proti infekčním onemocněním a zvládá bojovat proti škodlivým buňkám, bakteriím a virům. Při nachlazení urychluje léčbu.

Jak posílit imunitu, než udeří zima

A kde seženete nejvíc vitamínů? V citrusových plodech, květáku, zelí a brokolici. Vyzkoušet můžete také šumivé nápoje s vitamínem C nebo tablety rozpustné ve vodě. I obyčejná voda s citrónem umí zázraky.

Sportujte a otužujte se

Posilování fyzické kondice se skvěle doplňuje s posilováním imunity. Choďte pěšky do schodů, dopřávejte si krátké, zato intenzivní procházky a zkuste něco nového – třeba zumbu nebo běh.

Otužovat se pomáhá proti nachlazení snad nejlépe, vaše tělo bude zvyklé na chladnější podmínky a nezareaguje zvýšenými teplotami a rýmou. Sprchujte se studenější vodou, nebo teplotu vody střídejte. Rychlé změny teplot v krátkých intervalech umí zázraky.

 Jak posílit imunitu, než udeří zima

Zima jde od nohou

Udržujte nohy v teple – nechoďte na studené dlažbě bez ponožek a raději si obujte i pantofle. Nechoďte v mokrých botách.

Tipem na závěr je dostatek spánku. Spánek léčí a posiluje imunitu, a tak vám bude nejen líp fyzicky, ale i po psychické stránce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová