Home / Finance / Pojištění splátek je možné u většiny bank
Pojištění splátek je možné u většiny bank

Pojištění splátek je možné u většiny bank

Dlouhodobý úraz či nemoc, ztráta zaměstnání vás mohou dostat do platební neschopnosti. V nabídce mnohých bank je k úvěrové smlouvě možnost si připlatit pojištění schopnosti splácet. Úleva však přichází jen v omezeném počtu splátek, nehledě na fakt, že pracovní neschopnost či ztráta zaměstnání musí trvat několik desítek dní.

Pojištění splátek je možné u většiny bankPojistit se na schopnost splácet není povinné a sjednat si úvěr nebo hypotéku můžete tak i bez jeho sjednání. V nabídce ho má však většina bank na českém trhu. Je několik možností a verzí jak se pojistit na schopnost splácet. Základní variantou je pojistka chránící před úmrtím či plnou invaliditou, rozšířená verze pak kryje jak úmrtí a invaliditu, tak dlouhou pracovní neschopnost a ztrátu zaměstnání.
Mezi nejlevnější variantu pojištění patří ta, která kryje pouze riziko úmrtí a invaliditu třetího stupně. Avšak častější důvody neschopnosti splácet patří spíše ztráta zaměstnání a dlouhodobá pracovní neschopnost, pojišťovny tak jejich krytí nabízejí v dražších verzích pojištění.
Výše pojistného se odvíjí od výše úvěru a pojištěného rizika. Každá banka má svá pravidla a tabulky podle, kterého vypočítávají výšku částky pojistného. Nejčastěji se počítají procenta z výše měsíční splátky nebo z celkové výše úvěru.
Pojištění splátek je možné u většiny bankKlienti u většiny bank platí měsíční pojistné současně se splátkami na úvěr, jen některé banky tvoří výjimky. Není pak těžké si domyslet, že mnohdy na pojištění zaplatíte další tisíce korun navíc. Najde se i pár bank na českém trhu, které mají v nabídce pojištění splátek zdarma nebo zahrnuté již ve spotřebitelském úvěru.
Abyste vůbec mohli klást nárok na pojistné plnění, musíte splnit několik podmínek. Základem je být v pracovní neschopnosti či v evidenci na úřadu práce 40 až 60 dní. Nejčastější počet s, které banky zaplatí je 12 splátek. Maximální počet se pak pohybuje kolem osmnácti splátek a nejvyšším uhrazením v případě smrti je pět milionů korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*