Home / Tipy & rady / Rizikové kácení stromů
Rizikové kácení stromů

Rizikové kácení stromů

Prozíravý majitel domu se zahradou si nevysazuje stromky v blízkosti domu, neboť nechce mít za několik let problémy se statným stromem, který ohrožuje stavbu, stíní okna nebo kořeny narušuje základy domu.

Ovšem také jsou situace, kdy si koupíte dům se zahradou, kde již vzrostlé stromy stojí. Zbavit se takového problému není vůbec jednoduché a rozhodně se nedoporučuje kácet strom v blízkosti jakékoliv stavby svépomocí. Jde o náročnou práci, která vyžaduje odbornost, zkušenosti a také příslušnou techniku. Proto je nejlepším řešením obrátit se na profesionální firmu. Tou je firma RD servis, která se specializuje na rizikové kácení stromů Litovel, ale můžete se dohodnout i v případě, že se jedná o blízké i vzdálenější okolí.

Jak se provádí rizikové kácení

Rizikové kácení stromůJedná se o techniku kácení strojů používanou v místech, která neumožňují kácet klasickou metodou, ale ani není možné použít například výsuvnou plošinu. Rizikové kácení se provádí postupně, začíná se od koruny stromu a odřezané větve a kusy kmene stromu se spouštějí na zem pomocí lana, aby v žádném případě nedošlo k poškození okolního majetku. Pracovníci firmy se do koruny stromu dostávají pomocí stoupacích želez a svou bezpečnost zajišťují popruhem upevněným kolem kmene stromu.

Další riziková metoda kácení se provádí z výsuvné plošiny. Používá se v místech, kde podmínky neumožňují využít stromolezeckou techniku, nebo tam, kde lze tyto dvě varianty kombinovat. Firma ovšem provádí i klasické směrové kácení stromů, které sice nepatří do kategorie rizikového kácení, ovšem rizikem hrozí vždy. Pokud to daný prostor dovolí, je to nejbezpečnější metoda kácení. Součástí těchto služeb je v případě zájmu objednatele také odstranění pokácených dřevin a jejich odvoz z místa pryč.

Další služby

Firma RD servis se kromě rizikového kácení stromů zabývá i jinými činnostmi, které souvisejí s údržbou zahrad. Půjčuje zahradní techniku a provádí její servis. Zájemcům z řad fyzických i právnických osob v okolí Litovele, ale i Olomouce, Prostějova, Šternberku, Uničova a podle dohody i v jiných místech, nabízí i další služby. Především se jedná o vertikulaci trávníků, jejich zakládání, sečení trávy na soukromých i veřejných plochách, vysazování okrasných dřevin apd.

About Makawiel