Home / Hobby / Investice do zlata a stříbra: stabilní uložení vašich úspor

Investice do zlata a stříbra: stabilní uložení vašich úspor

Nemusíte být zrovna multimilionáři, abyste si uvědomovali, že vaše peníze uložené na účtě rychle ztrácejí hodnotu. Úrokové sazby jsou nulové nebo skoro nulové, ale inflace úspory znehodnocuje. Smysl má své našetřené peníze investovat. A trvale nejstabilnějšími investičními statky jsou zlato a stříbro.

Nakupujte od spolehlivého obchodníka

S jistotou předpovídat, co se stane na trhu se zlatem, stříbrem nebo jakoukoliv jinou komoditou, je prakticky nemožné. Co potřebujete, je dostat se k co nejspolehlivějším informacím o vývoji kupní ceny, a nakupovat investiční zlato a stříbro od spolehlivého obchodníka. Jako neodborníci si jedině tak můžete být jisti, že opravdu kupujete surovinu s takovou hodnotou, jakou jste zaplatili.

Přední společností na českém a slovenském trhu je v oblasti investičního zlata a stříbra AuPortal. V českých podmínkách si účtuje prakticky nejnižší tzv. prémium – přirážku k ceně, se kterou prodejci cenných kovů standardně počítají.

Vždy aktuální ceny

Častou praktikou těch horších obchodníků s cennými kovy je „pozdržování“ původní ceny v případě, že komodita zlevňuje, a naopak velmi briskní reakce na zdražování zlata. Společnost solidní, která si chce zachovat své dobré jméno, si takové jednání dovolit nemůže.

Filozofie společnosti AuPortal odpovídá snaze uzavírat oboustranně výhodné obchody – na trhu se pohybuje dlouhodobě, pracují pro ni zkušení investiční analytici, kteří zprostředkují bezpečné uložení a zhodnocování vašich finančních rezerv.

Koupit můžete zlaté či stříbrné mince nebo slitky. Obojí má své výhody a nevýhody – mince kdykoliv bezproblémově prodáte, u slitků zase neplatíte ražbu. Pečlivě zvážit je potřeba i otázku, do kterého materiálu chcete raději investovat. Zlato je stabilně nejoblíbenější, u stříbra se dá zase v dlouhodobém horizontu očekávat výrazný nárůst ceny a tedy lepšího zhodnocení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo