Home / Tipy & rady / Uložte starosti s placením k LEDu!
Uložte starosti s placením k LEDu!
LED bulb with lighting - New technology of energy

Uložte starosti s placením k LEDu!

Děsíte se pokaždé okamžiku, kdy budete muset otevřít obálku, v níž je vepsána výše vašeho nedoplatku za elektřinu? Ono, kdo ne. Pojďme si teď projít, co se s tím dá dělat.

Kde ty peníze mizí?

Na tuto otázku se ptá každý běžný občan týden před výplatou. Odpověď by byla velmi dlouhá a opravdu nikdo nemá kapacitu to úplně přesně vědět. Podívejme se, kam mizí výdaje za elektřinu. Normální žárovku si jistě představíte. Možná si i pamatujete, že jste se o její funkce učili ve škole. Teď si ovšem o ní připomeneme fakt, jenž je pro nás nejdůležitější. Klasická žárovka s wolframovým vláknem má účinnost jen 5 procent. Co to v praxi znamená? Že jenom pět procent použité energie se přemění na světlo. Zbytek se transformuje na teplo. Vy si ovšem lustrem vyhřívat nechcete. Už jen proto, že na vytopení místnosti tři krát tři metry byste podle výpočtů potřebovali přibližně sto žárovek. V tom případě je opravdu lepší využívat běžné topení.

Co s tím tedy udělat?

Naštěstí existuje možnost, jak mnohokrát zefektivnit spotřebovanou energii. Při svícení s použitím LED trubice:https://www.ledakce.cz/led-trubice-zarivky/ se dostanete na spotřebu přibližně desetkrát nižší. To zní docela dobře, ne? LED žárovky nejsou už jen ty zářivky ve školách, které se rozsvěcovaly půl hodiny a po pěti minutách párkrát zablikaly a zase zhasly. Dnes proces nahřívání trvá desítky sekund. Výsledné osvětlení se potom minimálně vyrovná tomu zajištěnému běžnou žárovkou.

Kdo šetří, má za tři

Pamatujete si, jak vlákna v běžných žárovkách často praskají. Člověk potom musí vzít židli, nezapomenout na to, že nesmí být příliš rychlý, aby se nepopálil, a potom instalovat nové zařízení. LED má životnost přibližně padesát tisíc hodin svícení. I kdybyste svítili pět let v kuse, tak k poškození nedojde. To zní celkem dobře, potom je lezení na židli i docela příjemným povyražením.

Podívejte se na www.ledakce.cz a ušetřete!

About angelo