Home / Nezařazené / Cyklo nářadí na cesty vs. profesionální dílenské nářadí

Cyklo nářadí na cesty vs. profesionální dílenské nářadí

Nářadí nepostradatelné na každém cyklo výletě

Na trhu se nachází nepřeberné množství různých druhů cyklo nářadí parkside a je jen na vás, jaké typy, značky a množství nářadí na kolo si domů pořídíte. Pokud však zrovna vyrážíte na výlet, měli byste si ověřit, zda u sebe budete mít takové nářadí, kterým opravíte alespoň základní defekty:

  • Multitool s klíči – “švýcarský nůž“ každého správného cyklisty obsahující všechny potřebné imbusové klíče a minimálně i plochý a křížový šroubovák.
  • Nářadí potřebné pro opravu píchlé duše – pumpičku, montpáku (bývá součástí některých multitoolů) a sadu na lepení duše (alternativou je pak vozit sebou celou novou duši). V případě, že došlo k většímu poškození pneumatiky a duše „vylézá“ ven, je vhodné vozit s sebou i záplatu na pneumatiku.
  • Nářadí na řetěz – nýtovačku na řetěz (bývá součástí některých multitoolů), náhradní řetězové spojky (případně i články a nýty) a kleště na řetězové spojky.
  • Pumpička na kola je nepostradatelnou pomocnicí.
  • Centrklíč pro opravy související s výpletem (dráty a niple) předního i zadního kola (bývá součástí některých multitoolů).

Příklady profesionálního dílenského cyklo nářadí

Pokud patříte mezi skutečné cyklo nadšence nebo se jízdě na kole věnujete profesionálně, rozhodně se vám vyplatí zapřemýšlet nad pořízením některých kousků dílenského nářadí na kolo, které sice něco stojí, ale možností jejich použití doma se snižují náklady za profi servis a dokupování opotřebených cyklo dílů.

  • Momentový klíč je speciální cyklonářadí měřící sílu, kterou působíte na dotahovaný šroub. Každý šroub na kole má stanovené maximální množství síly, kterou můžete při jeho dotahování použít. Momentový klíč umožňuje přesné dodržení předepsaného krouticího momentu – momentu síly – měřicím zařízením nebo přerušením utahování. Tím chrání závity před poškozením z přílišného utažení. Pokud se šrouby a matice dotahují pomocí momentového klíče, nemělo by nikdy dojít k jejich poškození nebo stržení závitu.
  • Speciální pogumované kladivo, které nabízí např. výrobce cyklonářadí Birzman. Je odolné vůči oleji, nízké teplotě a vysokému dopadu. Uvnitř hlavy kladiva jsou ocelové kuličky, které umožňují využít maximální sílu úderu, ještě ji dokonce umocňují (při úderu kladiva se ocelové kuličky pohybují ve směru pohybu, čímž se síla úderu zvyšuje až trojnásobně) – a to vše bez zpětného rázu (odskočení kladiva). Kladivo je vhodné pro jakoukoliv bezpečnou manipulaci, montáž a demontáž ložisek, misek apod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*