Home / Zdraví / Vybírejte kvalitní olej, ne všechny jsou zdravé
Vybírejte kvalitní olej, ne všechny jsou zdravé
By: U.S. Department of Agriculture

Vybírejte kvalitní olej, ne všechny jsou zdravé

S používáním oleje se setkáváme prakticky denně. Při vaření se bez něj často neobejdeme, restujeme na něm, smažíme, pečeme, zkrátka neodmyslitelně patří ke kuchyni, podobně jako cibule. Je tedy velmi důležité vybírat si ty správné a kvalitní oleje, protože ne všechny jsou dobré a tím pádem i zdravé.

Přemýšlíte nad tím, jak poznat kvalitní olej? Vždyť vypadají všechny víceméně stejně. My vám poradíme, proč vybírat kvalitní olej, který je zdravý a jakými ukazateli se řídit při výběru.

Etiketa je důležitá

Možná se vám zdá, že etikety jsou napsány cizím jazykem, proto vždycky vezmete automaticky do ruky nějaký produkt a vůbec nezkoumáte, co je na něm napsáno.

Zastavte se v obchodě na chvíli a přečtěte si etiketu. Mnoho se z ní dozvíte. Zjistíte, co všechno daný olej obsahuje. A tím také můžete zjistit, že olej, který jste dlouhé roky kupovali, není vůbec zdravý a obsahuje plno věcí, které by správně neměl.

Kvalita versus cena

Všeobecně je známo, že to, co je kvalitní, je i drahé. Nemusí to tak platit vždycky a to je důležité vědět. Neznamená to tedy, že ten nejdražší olej bude i ten nejkvalitnější a nejzdravější. Sledujte vždy poměr kvality a ceny. Je zbytečné kupovat předražený olej, když můžete podobně kvalitní koupit i za nižší cenu.

Zdravé oleje

Všeobecně se říká, že olivový olej je zdravější olej. Nejznámější je extra panenský za studena lisovaný olivový olej, který můžete přidávat například do zeleninových salátů, na ryby, marinády a podobně. Pokud chcete využívat zdravé oleje, kupujte olivové oleje.

Běžné oleje, které máte, využívejte například na smažení, na to je olivového oleje škoda. Je jasné, že i když je olivový olej zdravější, neznamená to, že jej můžete používat neomezené množství. Snažte se omezovat používání olejů, smažená jídla si dopřávejte jen občas, používejte jen nezbytné minimum olivového oleje. Vaše zdraví vám poděkuje!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*