Home / Zdraví / Zaručené recepty na akné

Zaručené recepty na akné

Akné trápí mnoho lidí a to nejen v pubertálním věku. Je dáno nadprodukcí mazu, kterou vytváří póry v pokožce. Za normálních okolností u bezproblémové pleti vytvářejí póry ochranný maz. Když ovšem dojde k jeho přebytku, pokožka přestává dýchat, póry se rozšíří a ucpou.

 

Výsledkem je akné, kterého se těžko zbavuje. Nejprve je to malý červený pupínek, ale stává se z něj velmi často i hnisavé ložisko. Mohou za to hormony, ale i jedinec samotný, svým vlastním přičiněním. Také nárůst motorových vozidel na silnici a celkově úroveň životního prostředí. Sami zjistíte, kolik špíny se drží na obličeji, když si jí večer přejedete navlhčeným kosmetickým tampónem.

Zbavte se stresu, jezte zdravě

Je těžké, říci si, nebudu se nervovat. Jenže tělo na naše slova nebo myšlenky jaksi nereaguje a stresuje se vesele dále. Pleť je samý pupínek a vy máte pocit, že je prostě nevymýtíte. Dalším snadno odvoditelným důvodem akné bývá špatná životospráva. Kořeněná a přeslazená jídla jsou nejhorší, škody napáchají ovšem i solené chipsy. Ruku na srdce, vy sami moc dobře víte, co byste měli jíst. Jen se vám to jaksi vymklo kontrole a nesouvisí to jen s vánočními svátky a dalšími výkyvy na dovolené. Také kouření přispívá k tvorbě akné.

Zatočte s mastnými vlasy

Jestliže stres a zdravá strava ovlivnila výskyt akné nepřímo, mastné vlasy mohou za mastnotu v obličeji na 100 %. Sáhnete si do vlasů, potom na obličej a ucpete si tím póry. Snažte se dlouhé vlasy nosit svázané v culíku nebo omezit samotný kontakt. Také čepice, která chytla veškerý pot z celého týdne nebo kšiltovka si zaslouží vyprat.

Pleť nevysušovat, ale kde najít střed

Obličej je nutno umývat vlažnou vodou, ale jestli použít mýdlo, je věc názoru. Kdo má mastnější pleť, tak mu mýdlo pokožku nevysuší, ale zase ani nedodá potřebnou hydrataci na delší dobu, ani dokonale nesmyje nečistoty. Podle typu pleti byste měli zjistit, jaká kosmetika pro vás bude vhodná. Na trhu je již spoustu přípravků, ale raději si vybírejte ty, které vám nezpůsobí více škody, než užitku. Zajít ke kosmetičce je zárukou, že vám v boji s akné pomůže vhodné přípravky vybrat. Nestyďte se navštívit ani dermatologa. Používejte čistící mléka, která čistí i hydratují zároveň. Postižená místa lze natírat tyčinkou s dezinfekčním účinkem, např. tea tree oil.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*