Home / Hobby / Zájemců o koupi ojetého vozu přibývá

Zájemců o koupi ojetého vozu přibývá

Koupi ojetého vozu volí každoročně vysoké procento lidí, pořizujících si automobil. Důvod je prostý. Výrazně nižší cena, než u vozu nového.

To by ale samo o sobě nestačilo. Pokud by se mezi ojetinami nenacházely i dobré zachovalé vozy, které jsou „jako nové“, nebyl by o ně takový zájem. Ojeté vozy, které jsou zralé akorát tak do šrotu, zkrátka nikoho netáhnou.

A tak se dennodenně do autobazarů po celé České republice vypravují lidé, kteří doufají, že naleznou svůj malý zázrak za nízkou cenu. Tedy pěkné, zachovalé ojeté auto, jen pár let staré, s minimem najetých kilometrů a žádnými zjistitelnými vadami.

Této situace však mohou snadno zneužít nepoctiví obchodníci, kteří pak za pomoci nejrůznějších triků, podvůdků a podvodů vydávají vraky za zachovalé vozy a následně se je snaží prodat za cenu mnohonásobně vyšší, než odpovídá reálné hodnotě. Proto by si potenciální kupec měl dát dobrý pozor na to, od koho kupuje, nechat si vůz zkontrolovat vlastním mechanikem a zjistit si co nejvíc o daném autobazaru.

Ptáte se, jak poznáte seriózního prodejce? Úkol je to skutečně nesnadný. Naštěstí však existují určitá vodítka, která vám ledascos napoví. Jedním z nich může být prodej aut se zárukou, který nabízí například pražský autobazar Auto Vyhybka. Jistou záruku pak může představovat také členství v Asociaci Prodejců Použitých Automobilů.

About angelo