Home / Hobby / Zasaďte si ty nejatraktivnější ovocné stromky!
Zasaďte si ty nejatraktivnější ovocné stromky!

Zasaďte si ty nejatraktivnější ovocné stromky!

Rádi byste na zahradě sklízeli i nějaké vlastní ovoce? Máte dostatek prostoru a chcete ho nějak dobře využít? Poradíme, jaké ovocné stromy jsou nejlepší i kde je koupit.

Podle toho, jaký jste zahradník, byste měli také volit ovocné stromky, které chcete mít na své zahradě. Mezi nejoblíbenější patří jabloně, hrušně a třešně, ovšem co dalšího lze na domácí zahradě vypěstovat a jaké jsou potřeba podmínky?

Jabloně a hrušně

Jablka se opravdu dobře skladují a tak jsou zdrojem mnoha vitamínů po celý rok. Pokud při výsadbě zkombinujete i několik odrůd, můžete sklízet celý rok. Náročnost pěstování záleží na jednotlivých odrůdách jabloní. V případě, že chcete mít typickou zahradu plnou ovocných stromků, neměly by chybět ani hrušně. Ty vysaďte na slunné a sušší, avšak chráněné stanoviště. Půda by měla být lehčí a hluboká. Těšit se můžete na plody se šťavnatou dužinou a skvělou chutí.

Zasaďte si ty nejatraktivnější ovocné stromky!

Jabloně jsou oblíbené a poměrně odolné.

Třešně a višně? Proč ne!

Pokud chcete něco odolného, zvolte třešně, které mohou růst snad ve všech polohách. Celkem nenáročně si tak můžete vypěstovat nejoblíbenější ovoce v našem podnebí. Naopak višně, i když se může zdát, že se jedná o to samé, je potřeba vysazovat v chráněné poloze před větrem a to nejlépe na podzim. Půdu vyžadují výživnou a v případě, že budete opravdu dobří zahradníci, podaří se vám vypěstovat plody hodnotné pro konzervaci a výrobu šťáv.

Zasaďte si ty nejatraktivnější ovocné stromky!

Je libo třešně či višně?

Co dalšího lze na zahradě pěstovat?

Broskvoně, meruňky i nektarinky jsou poměrně citlivé na teplotu, a aby prospívaly, je pro ně potřeba teplá a výživná půda a místo, kde budou chráněné od severních a východních větrů. Oblíbené jsou ovšem také ovocné keře jako angrešt, maliny, ostružiny nebo borůvky. Pokud tedy chcete na zahradu i něco menšího vzrůstu, rozhodně jděte do toho. Pochutnáte si, to nám věřte. A kde ovocné dřeviny zakoupit? Zvolte především specializované obchody, kde vám případně poradí a pomohou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová