Home / Tipy & rady / Zářivý úsměv? Tyto potraviny raději vynechejte!
Zářivý úsměv? Tyto potraviny raději vynechejte!

Zářivý úsměv? Tyto potraviny raději vynechejte!

Kdo by nechtěl vsadit na krásný a příjemný úsměv. Snažíte se pro to dělat opravdové maximum. Pečlivě si zuby čistíte, používáte také různé pasty a ústní vody, které by měly v tomto ohledu pomoci, navštěvujete pravidelně zubaře, po jídle si dáte žvýkačku nebo jděte znovu zuby čistit. To jsou všechno určitě správné kroky, ale i tak jsou vaše zuby stále zašedlé? Kde je ta krásně bílá barva?

Mohou za to potraviny

Důvodů je samozřejmě víc, ale jedním z nich mohou být potraviny. Ty mohou škodit nejen tělu, ale především budou mít vliv na vaše zuby, na to, aby byly zdravé, pevné a hlavně krásně bílé. Které potraviny tedy konzumovat minimálně nebo raději vůbec?

Borůvky

Neovlivňuje zdraví vašich zubů, naopak jsou přínosem pro lidské tělo, obsahují spoustu antioxidantů. Ovšem mění barvu zubů. Pokud nebudete jíst borůvky denně, pak vás nejspíš problémy nehrozí, ale jestliže je jíte pravidelně, mohou nechávat zuby zažloutlé.

TIP: Sráží vaše sebevědomí křivé zuby? Vyzkoušejte neviditelná rovnátka

Červené i bílé víno

Dáte si bílé víno, protože to červené barví vaše zuby. Červené víno mění jejich přirozenou barvu zubů, budou nepříjemně našedlé. Naproti tomu bílé víno může mít vliv na zubní sklovinu. Jestliže jsou vaše zuby citlivé a křehké, pak si na to dejte pozor.

Žvýkačky

Bez cukru jsou ty nejlepší, protože osvěžují dech a mohou pomoci odstranit některé bakterie? Pozor, mají však ničivé vliv na zubní korunky, můstky a výplně zubů. Navíc pokud žvýkáte, vede to k nadměrné produkci slin, což vede k alkalickým látkám, což má vliv na zubní sklovinu.

Různé čaje

Každý čaj obsahuje kofein, který má negativní vliv na vaše tělo. Obsahovat může také fluor, který je pro lidské tělo opravdu nezbytný. Když je ho však hodně, pak to má vliv na zdraví kostí a zubů. Kolik je tedy správné množství? Ideální je nevypít víc než 4 šálky čaje denně.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*