Home / Zdraví / Duševní zdraví – jak o něj správně pečovat?
Duševní zdraví – jak o něj správně pečovat?

Duševní zdraví – jak o něj správně pečovat?

Pojem duševní zdraví je v posledních letech velmi profanován, ale stále je to věc, o které spousta lidí neví, popřípadě tomu nevěnuje pozornost. Jaká deprese? Jaký špatný psychický stav? Lidé dnes žijí ve stresu, často musejí udělat spoustu věcí narychlo. Do toho problémy doma, další stres. Není divu, že to s duševním zdravím není jednoduché a čas od času je nutno se o něj starat a dostat se do pohody. Jak o vaše duševní zdraví pečovat?

Dostatek spánku

Před spaním neřešte závažné problémy, omezte také alkohol či kofein, snažte se chodit spát v pravidelnou dobu a to se týká i víkendů. V ložnici je dobré mít trochu chladněji, spát dostatečný počet hodin.

Správná strava

Stravou ovlivníte spoustu věcí, zejména činnost mozku, správné zdraví a dokonce i energii. Nezapomínejte na pravidelnou stravu, na vitamíny, minerály, bílkoviny, sacharidy. V jídelníčku by neměla chybět zelenina a ryby.

Neberte si vše k srdci

Lidé umí mnohdy slovem opravdu hodně ublížit. Možná to tak ve skutečnosti ani nemyslí, ale bohužel, někdy mluví rychleji, než myslí. Naučte se si spoustu věcí nebrat si osobně. Ne vždycky to půjde jednoduše, to je jasné, ale buďte trpěliví. Pravidelným cvičením vám to půjde.

Změna? Není to nic špatného!

Nikdo nemá rád změny, protože ne vždycky jsou úplně pozitivní. Změna však nemusí být pouze negativní, může mít velmi dobrý dopad na vás a váš život. Pokud náhodou ne, berte to jako životní výzvu. Naučte se výzvám čelit, změňte to, co změnit můžete. Pokud se vše nepodaří tak, jak si plánujete, z chyb se poučte.

Mějte se rádi

A to v každém ohledu. Myslete hodně na sebe, na své síly a možnosti. Naučte se říkat ne, pokud je to opravdu potřebné. Věřte si, nastavte si vlastní hodnoty, odpočívejte, radujte se z maličkostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*