Home / Zdraví / Zlozvyky, které mohou ničit lidské zdraví
Zlozvyky, které mohou ničit lidské zdraví

Zlozvyky, které mohou ničit lidské zdraví

Snad každý má nějaký ten zlozvyk. Někdo kouří, jiný zase nepohrdne sklenicí alkoholu. Máte v práci kolegu nebo kolegyni, která neustále poklepává nohou nebo vedle kolega cvaká propiskou, aniž by si uvědomil, jak moc otravné to pro ostatní v jeho okolí je? Zlozvyky jsou naší přirozenou součástí.

Dobré a špatné zlozvyky

Existují dobré i špatné zlozvyky. Například takové cvakání propiskou nevadí tomu, kdo cvaká, ale všem okolo to může být nepříjemné. Kouření cigaret naproti tomu je špatným zlozvykem, protože má negativní vliv na vaše zdraví. Jaké další zlozvyky mohou mít vliv na lidské zdraví?

Kousání nehtů

Povětšinou to je příznak nervozity nebo potlačovaného vzteku. Vznikají záděry, drobné trhlinky a v konečném důsledku to může ovlivnit i strukturu vašich nehtů. Může se také objevovat infekce, protože se do drobných ranek dostane řada bakterií. Primárně je dobré vyřešit příčinu nervozity nebo vzteku. Existují také speciální laky na nehty, které jsou hořké.

Zaměřeno na jeden sport

Pravidelné cvičení je správné, poskytuje zdraví mnoho výhod, ale budete-li provádět neustále ty samé cviky, ty samé pohyby, po čase si svaly zvyknou a přestanou růst. A fyzická kondice se zlepšovat nebude. Ideální je kombinovat několik sportů, aerobní i posilovací, nezaměřovat se na jednu partii, ale zaměřit se na celé tělo. Střídejte jednotlivé sporty, v rámci pohybu se jděte občas projít, lyžujte, chvíli běhejte a podobně.

Jídlo na uklidnění

Někdo si na uklidnění dá panáka, jiný po celém dni stresu kousek čokolády. Není to nic špatného, občas si potřebujete dát něco dobrého a zhřešit. Nicméně když se tak děje pravidelně a vy plácáte jedno jídlo přes druhé a to jen kvůli tomu, abyste zmírnili nebo zahnali stres, něco se děje. Dávejte si pozor na svou stravu a co víc, odpoutejte se emočně od jídla. Je to zdroj energie a obživy pro lidské tělo, ne prostředek, který vám zažene stres a chmury.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Zuzana Žáková