Home / Finance / Kdy je čas začít hledat nové pracovní uplatnění?
Kdy je čas začít hledat nové pracovní uplatnění?

Kdy je čas začít hledat nové pracovní uplatnění?

Někdy vás v práci může rozčilovat to, jak se chovají vaši kolegové, nemáte možnost kariérního růstu, šéf je protivný a věčně nespokojený, práce vás nebaví, chodíte tam vlastně jen kvůli pravidelnému měsíčnímu příjmu. Taková nechuť potká čas od času každého. Když je však trvalejšího rázu, doprovázena několika příznaky, pak je dobré se zamyslet.

Když vás práce nebaví

Někdy je to však přesně naopak. Práce vás baví, nastoupíte do ní celí nadšení a plní energie. Ta se však postupně mění, vyprchává a vy cítíte, že chodíte do práce s čím dál větší nechutí. A to není vše, začnou se objevovat další různé příznaky, v práci budete dělat zbytečné chyby a podobně. Co všechno může naznačit, že je třeba začít hledat novou práci?

Všudypřítomná deprese

Často cítíte smutek, deprese? Ožíváte každé odpoledne po práci a v neděli odpoledne na vás padá stísnění a pocit smutku? Pravděpodobně to pramení právě z problému v práci. Vědci z univerzity v New Yorku zkoumali učitelé, protože ti mají velmi náročné povolání. Přišli na to, že až 90% z dotázaných trpěli nebo vykazovali příznaky klinické deprese.

Dojíždění vás ničí

Někdy se to neobejde bez dojíždění do práce. Někdo jede zhruba půlhodiny, jiný hodinu a víc. Pokud strávíte dojížděním opravdu hodně času, vyzkoušejte tento čas produktivně využít. Čtěte si, poslouchejte hudbu nebo dokonce můžete také pracovat. Začíná vás dojíždění zmáhat? Pak hledejte práci, která bude blíž vašeho domova.

Děláte v práci chyby

A často jde o opravdové drobnosti, když zapomenete něco zkontrolovat, posíláte mail špatnému klientovi, přehlížíte detaily a mnoho dalšího. Není to nepozornost nebo dokonce nechuť k práci, ale práce vás jednoduše nebaví. Co zprvu začíná drobnostmi, které se ještě dají zachránit, může později přerůst v závažnější problémy.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*