Home / Finance / Kdy si půjčit u nebankovní společnost a kdy u banky?
Kdy si půjčit u nebankovní společnost a kdy u banky?

Kdy si půjčit u nebankovní společnost a kdy u banky?

Jsou rozdílné jako den a noc, protože dokáží výrazně pomoci i dostat člověka do ještě větších problémů. Pokud potřebujete peníze navíc, dobře si rozmyslete, u jaké společnosti si půjčíte. Produkty bank a nebankovních poskytovatelů se výrazně liší, a to podmínkami, cenou a určením. Naučte se si půjčit vždy výhodně, zase tak složité to není.

 

Kdy je výhodné oslovit banku?

U banky se vyplatí úvěr na vyšší částku a především na bydlení, není náhoda, že největší část půjček každoročně tvoří hypoteční úvěry. Pokud jste pro banku dostatečně kvalitní klient – tj. máte vysokou bonitu (schopnost splácet) dokáže udělat zázraky a půjčit vám i několik milionů korun s nízkým úrokem. Ani klasické spotřebitelské půjčky nejsou drahé, musíte ale sledovat výši RPSN. Je to roční procentuální sazba nákladů, která se vyjadřuje v procentech (podrobněji o tomto ukazateli zde). Čím nižší je, tím výhodnější půjčka je.

Kdy si půjčit u nebankovní společnost a kdy u banky?

Na banku se zkrátka vyplatí obrátit, když potřebujete půjčit více než 50 000 Kč. Už méně výhodné je si půjčit nižší částku prostřednictvím kreditní karty nebo kontokorentu. U nich vždy hodně přeplatíte a zejména kreditní karta může být jízdenkou do dluhové pasti. Obecně vždy platí, že banka půjčí jen těm, kdo projdou důsledným prověřováním. Většina bank odmítne především ty žadatele, kteří mají záznam v registru dlužníků a mají nízký příjem.

 

V čem jsou nebankovní půjčky lepší?

Pokud potřebujete úvěr na nižší částku a máte jistotu stabilního příjmu (je už jedno, jestli je to klasická mzda nebo i dávky), vyplatí se více půjčky do výplaty. Jsou vytvořeny, aby pomohly řešit náhlou finanční tíseň. Většinou nabízí několik tisíc korun na pokrytí náhlých výdajů. Jejich konkurenční výhodami jsou rychlost vyřízení do několika minut a ne tak striktní prověřování ze strany společnosti.

Kdy si půjčit u nebankovní společnost a kdy u banky?

Půjčí většinou i těm, kdo mají záznam v registru. Navíc si můžete například u Via SMS s.r.o. půjčit zdarma, a to až 8000 Kč na 30 dní (platí pro všechny nové žadatele o půjčku). Společnost patří k zakládajícím členům APNÚ.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo