Home / Hobby / 6 nejlepších jednoduchých zahradnických triků
6 nejlepších jednoduchých zahradnických triků

6 nejlepších jednoduchých zahradnických triků

Víte jak o svou zahrádku pečovat co nejlépe a zároveň jednoduše? Připravili jsme pro vás článek s několika užitečnými tipy. Pojďme se na ně společně podívat!

1. Pokud chcete ochránit mladé rostliny před náhlými nočními mrazíky, použijte malé hliněné hrnce které se o to skvěle postarají.

2. Až budete vařit zeleninový vývar či zeleninu napařovat, nelijte vzniklou vodu do dřezu nebo do záchodu. Naopak ji použijte na zalití vašich rostlinek v truhlíku. Budete se divit, jak dobře budou reagovat na takový zeleninový vývar.

3. Víte jak se zbavit houby, která neustále napadá mladé sazenice? Je to jednoduché. Použijte heřmánkový čaj! Zalijte s ním půdu kolem místa, kde se nachází mladé sazenice, nebo jej používejte jako ochranný nástřik na mladé lístky. Uvidíte, že se houba již neobjeví.

6 nejlepších jednoduchých zahradnických triků

Mladé rostlinky je nutné chránit.

4. Víte, jak nejrychleji na světě vysušit bylinky? Položte jeden list novin na sedadlo vašeho automobilu a vyskládejte na něj byliny, které chcete vysušit a to v jedné vrstvě. Poté vytáhněte okýnka a zavřete dveře. Bylinky budete mít vysušené za nejkratší možnou dobu a ve vašem autě to bude navíc i nádherně vonět.

5. Pro označení záhonů, které bude pěkně vypadat, nemusíte vpisovat názvy rostlin na dřevěné špejle. Najděte si několik rovných kamenů různých velikostí, popište je například pomocí trvalých fix a umístěte do blízkosti jednotlivých skupin rostlin. Originální a navíc pěkné „jmenovky“ jsou na světě.

TIP: kapesní řetězová pila

6 nejlepších jednoduchých zahradnických triků

Chraňte své nehty před hlínou s pomocí tuhého mýdla.

6.Vadí vám hlína pod nehty, které potom vydrží strašně dlouho špinavé? Pokud chcete zabránit tomuto usazování nečistot při práci na zahradě, přejeďte několikrát nehty přes mýdlo. Díky tomu účinně utěsníte spodní hrany nehtu, pod kterou se již nedostane žádná usazenina. Po skončení prací použijte kartáček na ruce, pomocí kterého mýdlo z oblasti pod nehty hravě odstraníte. Vaše nehty budou čisté, jako byste na zahradě předtím ani nepracovali.

About Martina Baierová