Home / Tipy & rady / Začínáte malovat a nevíte, co všechno ke svému koníčku potřebujete?
Začínáte malovat a nevíte, co všechno ke svému koníčku potřebujete?

Začínáte malovat a nevíte, co všechno ke svému koníčku potřebujete?

Máte příliš mnoho volného času a hledáte způsob, kterým ho využít? Možná vás napadlo, že byste mohli začít malovat. Malování pro mnoho lidí představuje příjemný způsob relaxace a kreativního vyjádření. Možná i vy toužíte po tom, abyste mohli popustit uzdu své fantazii a se štětcem v ruce se pořádně vyřádit. Co všechno budete ke svému malířskému koníčku potřebovat?

Bez štětce a barvy to nepůjde

Pokud stojíte na startovní čáře a s malováním teprve začínáte, neobejdete se bez štětce a barev. Považujte to za jakýsi základ, který potřebuje každý amatérský i profesionální malíř. Záleží jen na vás, pro který typ barev se rozhodnete. Můžete si vybrat akvarelové barvy, akrylové barvy nebo olejové barvy. Na začátek je možná dobré doporučit temperové barvy, které jsou přeci jen finančně dostupné a pro prvotní trénování rozhodně dostačující. Až se v malování rozkoukáte, můžete přejít k jinému druhu barev

Plátna nevyjdou draho

I když možná s malováním ještě nemáte předchozí zkušenosti, rozhodně neprohloupíte, když si pořídíte malířské plátno. Můžete sice malovat třeba na papír nebo na tvrdší čtvrtku, ale malířská plátna nevyjdou draho a nabídnou vám úplně jiný požitek. Po finanční stránce vás nezruinují, dají se pořídit za velmi pěkné peníze. Na malířská plátna se daleko lépe a pohodlněji maluje, určitě jejich pořízení zvažte, není to nákladná investice a rozhodně vám to pomůže se v malování zdokonalit.

Pořízení malířského stojanu: ano nebo ne?

Možná vás láká vidina toho, že si domů pořídíte malířský stojan a budete se cítit jako skutečný profesionál. Nechceme vás od jeho koupě úplně zrazovat, ale možná se přeci jen vyplatí chvíli počkat a zjistit, jestli vás právě tenhle kreativní koníček bude bavit. Třeba se po pár pokusech přesvědčíte, že malování není nic pro vás. Tehdy by vám stojan doma jen překážel a zbytečně by na něho sedal prach.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*