Home / Zdraví / Aby nám z úst jen příjemně vonělo
Aby nám z úst jen příjemně vonělo

Aby nám z úst jen příjemně vonělo

Zapáchající dech rozhodně není nic příjemného, a to pro žádnou ze zúčastněných stran. Naštěstí existují způsoby, jak se ho zbavit.

Příčin, proč se z našich úst nelinou jen libé vůně, může být celá řada. Stačí, abyste si dali více česneku, a už se k vám někteří lidé budou zdráhat přiblížit na metr. První pomocí je důkladné vyčištění zubů. Asi vás nemusíme upozorňovat na to, že to byste měli provádět minimálně dvakrát denně!

Důkladná ústní hygiena

Víte o tom, že v ústech se nacházejí až 2 miliony různých bakterií? A zápach z úst není ničím jiným než vedlejším produktem vznikajícím při trávení těchto bakterií. Nechutné, že? A zbavit se jich, nebo alespoň jejich množství snížit na únosné minimum, je možné mimo jiné důkladnou ústní hygienou. Do ní zapojte nejen kartáček, zubní pastu, zubní nit a ústní vody.

Vyčistěte i jazyk

Bakteriím se bohužel daří i na povrchu jazyka. Ne všechny nám však škodí. Některé nás dokonce proti špatnému dechu ochraňují, jiné ho však zase způsobují. I přesto dentální hygienisté doporučují do očisty zahrnout i čištění jazyka. K tomu můžete použít zubní kartáček pro citlivé zuby.

Pozor na některé potraviny a nápoje

Na vině není jen pranýřovaný česnek, ale i různé kyselé nápoje, limonády, káva či alkohol. Mezi zuby se nám také usazují zbytky prakticky všech zkonzumovaných potravin a ty se, pokud se jich nezbavíme mechanickým způsobem, tedy důkladným vyčištěním zubů, v ústech rozkládají a samozřejmě zapáchají.

Jak se špatným dechem zatočit

Zabírá například zelený čaj, ale i skořice, petržel, máta, bazalka, koriandr či kopr. Pokud nemáte zrovna chuť přežvykovat kopr nebo petržel, sáhněte po neméně účinných doplňcích stravy, jakým je například přípravek Xylodent od Naturvity (seženete ho na e-shopu gigalekarna.cz). Tyto tabletky vašemu dechu propůjčí příjemné mátové aroma. Dalšími účinnými látkami jsou přírodní cukry xylitol a sorbitol, takže žádná chemie.

Pozor na dlouhotrvající zápach

Na pozoru byste ale měli být, pokud vás nepříjemný zápach z úst neopouští. Může být totiž příčinou vážnějšího onemocnění, jako jsou nemoci jater, ledvin, trávícího ústrojí či rakovina. V případě dlouhotrvajícího zápachu z úst se proto obraťte na lékaře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*