Home / Zdraví / Jak se zbavit stresu 2. díl
Jak se zbavit stresu 2. díl

Jak se zbavit stresu 2. díl

Stres se bohužel v posledních letech stává součástí lidského života. Stres se může objevovat v práci, doma, v osobním životě. A může vás ovlivnit naprosto všechno, co děláte. Když je stresu a napětí moc, může to mít vliv na vaše zdraví a náladu. Vyzkoušejte tyto jednoduché a přitom možná nevšední způsoby, kterými stres mohou eliminovat či jej úplně odstranit. V prvním díle jsme prozradili pár triků. Nyní přinášíme další!

Úklid

Možná si říkáte, že úklid k ovládnutí stresu není moc dobrý, ale opak je pravdou. Díky úklidu uložíte všechny věci na svá místa, můžete vytřídit šatník a zbavit se starých kousků a podobně. Myšlenky budete ubírat jiným směrem, budete se muset soustředit na něco jiného.

Tanec

A dokonce ani nemusíte chodit na žádné speciální kurzy! Když mám špatný den nebo mě cokoliv stresuje, na chvíli vypnu. Vezmu si do uší sluchátka, pustím svou oblíbenou hudbu a začnu bez rozmyslu po bytě tančit. Někdy stačí jedna písnička, jindy musím poslechnout dvě nebo tři. Zaručeně to funguje!

Uklidňující čaje

Když se v těle rozhostí neklid a stres, můžete začít popíjet uklidňující čaje. Například takový heřmánkový čaj, ibiškový čaj, čaj s chutí levandule a podobně. V obchodech můžete natrefit také na speciální čaje, které jsou přímo na uklidnění.

Deset minut klidu

Je to jednoduché, prostě vypněte. Objevuje se u vás stres či neklid? Jednoduše sedněte, vše vypněte a jen odpočívejte. Nemusí to být dlouho, stačí deset nebo dvacet minut a bude vám lépe. Když jste doma, můžete si lehnout a jen zhluboka dýchat.

Masáže

Když už je toho hodně, pak můžete masírovat půl minutu body pod nosem, mezi obočím, pod spodním rtem a uprostřed dlaní. Vyzkoušejte také chvíli masírovat ramena, hlavu nebo krk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*