Home / Zdraví / Chyby při posilování: Díl II.
Chyby při posilování: Díl II.

Chyby při posilování: Díl II.

V minulém díle jsme si představili pět chyb, kterých se můžeme jak v posilovně, tak i při běžném aerobním cvičení dopustit. Dnes se podíváme čeho dalšího by jsme se měli při cvičení vyvarovat, tak aby jsme docílili žádaného výsledku.

1.Vyvarujte se trhavých pohybů
Při zvedání vyšších vah má člověk tendenci zátěž zvedat švihem. Tím však sval vůbec neposílíte, cvičení musí být plynulé a pomalé s tím pravidlem, že spouštění například činky by mělo trvat o něco málo déle než její zvedání, tak aby jste ze svalu dostali maximum. Při trhavých pohybech nejen že sval neposílíte, ale je také dost možné že se zraníte. To platí zejména u zádových svalů.

Chyby při posilování: Díl II.2.Nadměrná intenzita cvičení
Je velice důležité poslouchat své tělo. Pokud si žádá o odpočinek tak mu ho dopřejte. Vysoce intenzivní cvičení a posilování je spojeno také s propracovaným plánem pro doplňování energie a regenerace. Je tedy vhodné aby jste své tělo namáhaly plynule v menší míře. Nárazové výkony můžou vést k přetrénování a ztrátě zájmu o pohyb.

3.Konzumace energetických tyčinek a nápojů během cvičení
Doplňování energie během výkonu není nezbytné, pokud výkon nepřerůstá v hodinové časové intervaly. Pokud cvičíte méně než dvě hodiny, doplňte energii až bezprostředně po cvičení například banánem. Při doplňování energie během tréninku můžete přijmout více kalorií něž spotřebujete.

4. Pro cvičení si najděte partnera
Je velmi vhodné posilovat ve dvojici, kdy se osoby navzájem motivují a pomáhají si při zvedání vyšších vah. Svaly totiž trochu zlobí a mozek je prostě někdy na daný moment vypne. A v tu chvíli je asistující partner nepostradatelný. Vyvarujte se však přílišné konverzaci, která může vést k vychladnutí organismu.

5. Jídelníček
Poslední chybou, která je však velice častá je nedodržování jídelníčku. Pamatujte, že samotné cvičení tvoří jen asi 30% celého úspěchu a zbytek je správná výživa. Zaměřte se na dostatečný příjem bílkovin pro růst svalstva a sacharidů pro regeneraci a doplnění energie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*