Home / Hobby / Co byste měli vědět před tím, než si pořídíte skútr?
Co byste měli vědět před tím, než si pořídíte skútr?

Co byste měli vědět před tím, než si pořídíte skútr?

Skútrmánie se u nás rozběhla v roce 2013, kdy vstoupil v platnost zákon opravňující k řízení jednostopých vozidel s objemem motoru do 125 ccm i držitele řidičského průkazu pro skupinu B. Skútr je neobyčejně obratný dopravní prostředek, který vám v městském provozu umožní výrazně rychlejší a úspornější cestování. Pokud stále váháte, přesvědčí vás následující argumenty.

Skútr je bezpečnější než kolo

Jedním z mýtů, kterými je jízda na skútru opředena, je bezpečnost jízdy. Na vině jsou média, která neustále publikují zprávy o fatálních nehodách motorkářů. Jenomže jízda na skútru má úplně jiný charakter než na silném motocyklu. Při srovnání s jízdním kolem (jehož bezpečností se nikdo příliš nezabývá) je skútr bezpečnější, protože ho řidiči automobilů považují za rovnocenného účastníka provozu. Za zmínku stojí také masivnější konstrukce, která může být v kritické situaci rozhodující.

Co byste měli vědět před tím, než si pořídíte skútr?
Skútr Kentoya MOTO HAMSTER 125 4T

Problémy s parkováním se stanou minulostí

Pro cestování na delší vzdálenosti (např. mezi sousedními městy) je vhodný objem 125 ccm. Ve městě je však svižný také skútr 50 ccm – dostanete se díky němu do cíle rychleji a zároveň vám ušetří čas, který byste strávili hledáním vhodného místa k parkování. Vzhledem k malým rozměrům ho vměstnáte i tam, kde by se automobil nevešel.

Vyberte si značku, na kterou se můžete spolehnout

Zcela zásadní otázka visí nad výběrem značky a konkrétního modelu. Předpokládáme, že od svého nového skútru vyžadujete vysokou kvalitu, dobré jízdní vlastnosti a stylový design. A pokud možno, měl by být cenově dostupný, protože peněz není nikdy nazbyt. Kombinace těchto vlastností není snadné dosáhnout, přesto se to značce Kentoya dlouhodobě daří.

Co byste měli vědět před tím, než si pořídíte skútr?
Skútr Kentoya Moto FEVER 125 4T

Na českém trhu je již 22 let a disponuje nejširší sítí smluvních prodejců a servisů. Každoročně uvádí na trh nové modely (mimo jiné vyrábí také elektro kola) a aktuální nabídka skútrů uspokojí i náročnější zákazníky. Navíc umožňuje výhodný nákup na splátky bez navýšení.

 

About angelo