Home / Tipy & rady / Proč volit vytápění dřevěnými briketami

Proč volit vytápění dřevěnými briketami

Dnes se stále více skloňuje slovo „ekologie“ a také různé alternativní nebo ekologické zdroje tepla. Žádáno je efektivní spalování, které odpovídá přísným ekologickým normám, ale zároveň jsme rádi za uživatelský komfort. Komu by se chtělo běhat neustále přikládat, zapáchat po příchodu z kotelny a uklízet nepořádek po zatápění?

Pro alternativní zdroje?

K moderním alternativním zdrojům můžeme zařadit i dřevěné brikety. Ty se totiž vyrábějí z odpadu dřevovýroby a dnes je využívá stále více domácností. Dřevo je obnovitelným zdrojem energie a nezatěžuje tolik životní prostředí. Ceny plynu nebo elektřiny rozhodně neklesají a brikety dnes patří spolu s dalšími dřevěnými produkty k nejlevnějším ekologickým palivům.

Výhody dřevěných briket

Dřevěné brikety neboli ekobrikety jsou typické vysokou hustotou materiálu s minimální vlhkostí a dobrou výhřevností. Po spálení brikety zbyde minimum popele a ten navíc můžeme vyhodit na kompost, takže se zužitkuje celá a nemusíme řešit, kam s popelem. Brikety se dobře skladují a pohodlně se s nimi manipuluje. Vytápění biomasou, ke kterému „ekobrikety“ patří, je dnes nejlevnější. Pořídit můžeme různé kamna, kotle i krby s úsporným provozem a ve srovnání s elektřinou nebo plynem ušetřit i desetitisíce ročně.

Není briketa jako briketa

Brikety se liší svým tvarem i druhem dřeva, ze kterého jsou vyrobeny. Válcové brikety jsou ty klasické, vyrábějí se ale i brikety RUF specifického tvaru pro rovnoměrné hoření po celé ploše. Širokou nabídku má firma OPTIMTOP. Ta vám brikety doveze domů pěkně vyskládané na paletách a již d jedné palety je doprava dokonce zdarma kamkoliv po ČR. Na výběr máte měkké i tvrdé dřevo, navíc ekobrikety jsou bez nějakých příměsí a pojiv, takže hoří opravdu dlouho. Pokud chcete nakoupit co nejlevněji, myslete na zimu už na jaře nebo v létě, kdy jsou ceny nasazeny nejníže.

About angelo