Home / Zajimavosti / Domácí zdravotní péče bez ohledu na pandemii
<strong>Domácí zdravotní péče bez ohledu na pandemii</strong>

Domácí zdravotní péče bez ohledu na pandemii

Když se zpětně podíváme na domácí zdravotní péči v období pandemie, v naprosté většině případů fungovala bez jakýchkoli omezení. Naopak postupem času se tento způsob léčby stále rychleji rozvíjí a pacientům se dostává dalších i velmi specializovaných služeb. Pro mnoho pacientů stoupla také důležitost a nepostradatelnost domácí zdravotní péče. Preferují domácí zdravotní léčbu, aby minimalizovali dobu strávenou v nemocničních zařízeních a kontakty obecně. Také lékaři se stále častěji obracejí na agentury poskytující domácí zdravotní péči, protože potřebují odlehčit nemocnicím, které musely některá oddělení předělat na oddělení covidové péče.

Domácí zdravotní péče už dávno není žádný nadstandard. Pokud ji dovoluje stav pacienta a pokud ji navrhne a předepíše ošetřující lékař pacienta, jsou tyto služby plně hrazeny z klasického zdravotního pojištění. A nejedná se pouze o seniory. Domácí zdravotní péče je vhodná pro pacienty po těžkých úrazech nebo po onemocnění, pro pacienty ve stabilizovaném stavu a bez ohledu na věk. Snad všichni si už v dnešní době uvědomují, proč je domácí zdravotní péče tak přínosná. Pacienti jsou samozřejmě v lepší psychické pohodě, což urychluje samotný proces uzdravování. Dále minimalizují riziko nemocniční nákazy i nákazy koronavirem. V okolí pacienta se pohybuje méně lidí, a přitom jsou mu poskytovány komplexní zdravotní služby. V pohodlí domova tak mohou zůstat i pacienti závislí na parenterální výživě či ventilovaní pacienti, kterým je poskytována domácí umělá plicní ventilace.

Jedním ze špičkových poskytovatelů domácí zdravotní péče, který zajišťuje i tyto náročné úkony je pražská agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical. Jejich cílem je, aby co nejvíce pacientů mohlo stonat doma. Proto najdete jejich pobočky v Praze, v Liberci, v Hradci Králové, v Brandýse nad Labem, v Přibyslavi a také v Táboře. Pravidelně se účastní pilotních projektů pod záštitou zdravotních pojišťoven, a tak neustále doplňují do své nabídky další a další služby. Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkách www.procare.cz.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*