Home / Zdraví / Jak spálit co nejvíce kalorií?
Jak spálit co nejvíce kalorií?

Jak spálit co nejvíce kalorií?

Mnoho z nás má určitě potíže s přebytečnými kily. Pojďme si projít pár zajímavých rad, jak co nejrychleji nastartovat hubnoucí proces a zhubnout do plavek nebo prostě jen pro dobrý pocit.

Pokud hubnete, vyplatí se přidat do jídelníčku bílkoviny, ideálně ty, které pocházejí z mléčných výrobků. V nich je totiž obsažen vápník, který dokáže hubnutí vydatně podpořit.

Dalším dobrým fíglem je při sledování televize spíše sedět nebo polehávat. Proč? Vsedě spálíte za hodinu necelých osmdesát kalorií, vleže jen zhruba šedesát. Každá kalorie se přece počítá, přibližně šest tisíc jich znamená jedno kilo nadváhy dolů.

Zdánlivou drobností je teplota v místnosti, kde trávíte většinu dne. Kdekdo z nás si asi řekne, že tři stupně Celsia nejsou žádný rozdíl, ale pro naše tělo to zdaleka neplatí. Celodenní pobyt v místnosti totiž může v tomto případě znamenat rozdíl až 500 kilokalorií.

Pokud před sebou máte nějaké schody, nebojte se je vyjít. Spálíte totiž až sedmkrát více kalorií než při běžné chůzi, takže se o tom vyplatí popřemýšlet.

Dalším efektivním nápadem je používání ostřejšího koření v kuchyni. Chilli papričky a nejen ty totiž dokážou rozproudit metabolismus a snížit hladinu krevního cukru a cholesterolu. Takže nepůjde jen o hubnutí, ale i pozitivní náladu!

Co takhle si zahrát třeba bowling s přáteli? Až tři sta kalorií za hodinu, to rozhodně není málo, co říkáte? Tancem dokonce spálíte až dvakrát tolik, některé taneční kreace mohou být zábavné opravdu pro každého!

Potíte se pravidelně a rádi? Je skutečně celkem jedno, jakou aktivitu si v tomto případě vyberete, ale na výrobu litru potu potřebuje naše tělo zhruba šest stovek kalorií. Takže ať už jde o kolo, běžky, pobyt v sauně nebo něco ještě příjemnějšího, je to jen a jen na Vás!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*