Home / Tipy & rady / Jak vybrat pojištění, aby ochránilo váš majetek?
Jak vybrat pojištění, aby ochránilo váš majetek?

Jak vybrat pojištění, aby ochránilo váš majetek?

Bojíte se o vaše věci? Snažíte se zabezpečit vaši domácnost, aby se k vám nedostali zloději? Nestačí to. Na váš dům či byt mohou zaútočit i živelní pohromy jako například silní vítr, záplava, škody může způsobit například i přepětí v síti či neopatrný soused, který zapomene vypnout vodu a vyplaví vás. Existuje jen jeden způsob, jak se proti takovým situacím efektivně bránit. Je to pojištění majetku. Jak funguje a kde ho sjednáte výhodně?

Co je pojištění majetku?

Pojištění majetku funguje jako kombinace pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti, právě v tom tkví jeho největší výhoda. Pojistka má totiž široký rozsah pojistného krytí. Vztahuje se na nemovitost, na přilehlé stavební součásti, na zahradní kultury i na věci movité, které se nachází u vás doma. Pojistka se vztahuje dokonce i na domácí zvířata, peníze a cennosti.

Jak vybrat pojištění, aby ochránilo váš majetek?

Pro každého majitele nemovitosti je zárukou, že v případě poškození, zničení či odcizení věcí dostane od pojišťovny domluvenou finanční kompenzaci. Její výše je vždy stanovena v pojistných podmínkách smlouvy. V nich musí být jasně definovány i všechny situace, na které se plnění pojistky vztahuje. Než podepíšete smlouvu, podmínky si důkladně pročtěte. Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti, nechte si vše od pojišťovny vysvětlit. Důležité informace ohledně nastavení pojistky nabízí tyto odpovědi na dotazy k pojištění majetku.

Výhodně online

Pojištění majetku si sjednejte online. Ušetříte tím váš drahocenný čas i peníze. Kolik zaplatíte? Podívejte se na tuto online kalkulaci majetkového pojištění. Cena pojistky se stanovuje individuálně, rozhodujícím kritériem je velikost obytné plochy.

Jak vybrat pojištění, aby ochránilo váš majetek?

Určitě se vyplatí, pokud si k pojistce zařídíte ještě pojištění odpovědnosti. To vás kryje v případě, když někomu cizímu způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Více se o pojistce dozvíte zde. Platí se za něj jen několik set korun ročně. I na něm se dá ušetřit. Jak? Podívejte se na nabídku pojišťovny Ergo, která nabízí pojištění odpovědnosti zdarma k výhodnému pojištění majetku.

About angelo