Home / Návody / Jak vybrat pračku?
Jak vybrat pračku?

Jak vybrat pračku?

Porouchala se vám vaše stávající pračka? Potom nezbývá než si co nejrychleji koupit novou, jelikož domácnost bez pračky jenom málokdy může bez problémů fungovat. Základním kritériem při výběru by měla být volba, zda bude mít pračka přední nebo horní plnění. V tomto ohledu většinou závisí nejenom na zvyklostech, ale i na prostoru kam se pračka umístí. Žádný jiný rozdíl v těchto ohledech rozhodně není. Jediný rozdíl je právě jejich rozměr. Záleží tak na vašich konkrétních požadavcích.

 

Dalším hlediskem je samozřejmě úspora pračky. Jelikož se používá poměrně často, dobře zvolená energetická třída může ušetřit množství nejenom elektřiny, ale samozřejmě také vody. V neposlední řadě také pracího prostředku. Zatímco v minulosti byla nejlepší energetická třída ta s označením A, dnes je možné najít i pračky s označením A+++, což je aktuálně ten nejúspornější stupeň. Výrobci tak jasně ukazují, že vyrábět stále úspornější pračky skutečně umí.

 

Další hledisko, které je dobré zohlednit je počet otáček. Ačkoliv se řada lidí mylně domnívá, že tento počet souvisí se samotným pracím procesem, není to tak úplně pravda. Počet otáček totiž souvisí až s výsledným odstřeďováním, tedy ždímáním. Samozřejmě platí, že čím více otáček, tím bude prádlo sušší. Ne každý materiál však takovou zátěž snese a proto by měla mít pračka možnost regulace.

 

Pokud máte ve všem jasno, zbývá už jenom zohlednit, jak často perete a v jak početné domácnosti bude pračka umístěna. S tím totiž souvisí i její celkový objem. Zatímco páru stačí obvykle menší, početná rodině se neobejde bez těch největších řešení na trhu. Jedině tak bude mít jistotu, že se většina věcí zvládne vyprat najednou a nebude nutné prát neustále. K tomu všemu se zaměřte i na možnost nastavení různých teplot, nebo také pracích programů na různé materiály. To je ale u většiny praček naprostá samozřejmost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*