Home / Zdraví / Jak zmírnit premenstruační syndrom? Kopřivový čaj je ideálním pomocníkem
Jak zmírnit premenstruační syndrom? Kopřivový čaj je ideálním pomocníkem

Jak zmírnit premenstruační syndrom? Kopřivový čaj je ideálním pomocníkem

Kopřiva dvoudomá je rostlina s vědeckým názvem Urtica dioica. Může se pochlubit krásnými listy ve tvaru srdce a žlutými nebo růžovými květy. Stonek je pokryt drobnými tuhými chlupy. Listy, stonek nebo kořen z kopřivy, lze rozdrtit a zpracovat na prášky, tinktury, krémy, čaje a další. 

Historie a současnost

Namáčení sušených listů a pití čaje je známo tisíce let. Pochází zřejmě z Číny, kde bylo používáno jako léčivo. Lidé dnes pijí čaj z hodně důvodů včetně chuti, ale také jako stimulující a uklidňující prostředek.

Jestliže často trpíte menstruačními křečemi a PMS, pomůže vám snadno dostupná bylinka, kterou je kopřiva. Konkrétně tedy čaj, který byste ve své spíži měli vlastnit. Mimo jiné, je kopřivový čaj výborné tonikum k čištění ledvin a vaječníků, ale také jater. Díky tomu bude vaše tělo lépe reagovat na přicházející změny spojené s menstruací.

Jak zmírnit premenstruační syndrom? Kopřivový čaj je ideálním pomocníkem

Efektivnější zpracování estrogenu povede ke snížení příznaků premenstruačního syndromu. Kopřivový čaj je bohatý na obsah železa a díky němu si vlastně tvoříte krev. Kopřivový odvar zkracuje menstruační cyklus a tok krvácení, menstruace bude slabší a světlejší.

Je lepší čerstvý nebo sušený čaj?

Jako u každé byliny platí, že z čerstvých listů jsou účinky intenzivnější. Pokud však nenaleznete kopřivu v přírodě, musíte se spokojit s její sušenou podobou. U čerstvých i sušených listů je postup identický. Stačí 2 lžíce rostliny přelít vroucí vodou a počkat 5 – 7 minut, pak scedit. Když budete pít jeden až dva šálky denně, vyčistíte tak své tělo a zmírníte i bolestivé stavy doprovázející PMS.

Když se vaření bylinných čajů stane jakýmsi rituálem, bude pro vás otázkou času, kdy se sžijete s tím, že vám i pití čaje přináší klid a harmonii. Navíc se jedná o chytrý doplněk s řadou zdravotních benefitů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*