Home / Hobby / Letošní trendy v zahradním nábytku

Letošní trendy v zahradním nábytku

Zhluboka se nadechnete čerstvého vzduchu, cítíte teplé paprsky slunce na kůži. Opřete si hlavu a posloucháte zvuky přírody. To jsou přesně ty důvody, proč lidé investují do zahradního posezení, které jim umožní relaxovat nebo jíst venku na zahradě.

Chystáte se letos inovovat a vybavit zahradu něčím novým? Máme pro vás tipy na to, co je v letošním roce trendy.

Eklekticismus

Pod tímto složitým slovem se skrývá styl, který kombinuje moderní a staré prvky. V nábytku označuje také míchání materiálů – dřevo s betonem a hliníkem, různé vzory, textury a tvary. Vůbec se toho nebojte!

Měkké posezení

V letošním roce se klade důraz na pohodlnost. Dokonalým příkladem je čalouněný zahradní nábytek. Čalouněné pohovky, lavice a židle vypadají jako určené do interiéru, ale přesto odolají vnějším podmínkám.

Kdo nemá židle s polstrováním, může si ven donést aspoň pár polštářků nebo rozložit na lavici deku. Posezení bude hned útulnější a navečer teplejší.

Večerní zábava

Letos se při navrhování venkovního posezení hodně dbá na osvětlení, aby venkovní zábava nemusela končit se soumrakem. Efektně vypadají různé solární lampy, které se zapichují do země, nebo osvětlení na sloupech pergoly. Romantickou atmosféru vykouzlíte se světelnými řetězy, ale chce to trochu střídmosti – nezdobíte vánoční stromeček.

Přírodní dřevo a kámen

Kámen a dřevo jsou tradičními materiály a hodí se na každou chalupu i zahradu. Jak jsme si již řekli, letos je trendem kombinovat nové a staré materiály, takže se není čeho bát. Velkým plusem je, že dřevo dlouho vydrží. Obzvlášť když zvolíte masiv, ten má životnost dlouhé desítky let.

Soukromí

Lidé se ven téměř stěhují, umísťují tam nábytek, krby, a dokonce televize. Chtělo by to taky trochu soukromí, přece nechcete, aby vás sousedi okukovali. U nás v Česku, kde panují neustále neshody mezi sousedy, je to obzvlášť důležité. Pokud nemá vaše pergola nebo altán zdi, natáhněte aspoň nějaký závěs. Ochrání vás před zvědavými pohledy i horkým sluncem.

Na závěr dodáme ještě jeden tip. Co by to bylo za posezení bez dobrého jídla. Bez krbu nebo aspoň přenosného grilu se o letních večerech určitě neobejdete.

About angelo