Home / Hobby / Vlastní výroba je opět „IN“
Vlastní výroba je opět „IN“

Vlastní výroba je opět „IN“

Na trhu je v současné době nepřeberné množství konfekce všeho druhu. Vyroste-li nám dítko z kalhot, stačí jen zaskočit do nejbližšího obchodu a můžeme si vybrat nové přesně padnoucí oblečení různých střihů a barev. Náročnější zákaznice a parádnice dávají přednost kusové konfekci a raději si připlatí za originální kousek, aby později nepotkávaly kolegyně a sousedky ve stejných šatech. Chceme být přece jedinečný originál a to se vyplatí dát nějakou tu korunu navíc. Komu však nevyhovuje ani nákup v drahém butiku, volí služby, které tak hojně a zcela běžně využívaly naše babičky. Jde ke švadleně nebo do zakázkového krejčovství. Dobře padnoucí oblek ušitý přímo na míru platí za známku luxusu, noblesy a elegance. Pro stylové oblečení přesně podle našich představ zbývá ještě jedna varianta – „Udělej si sám!“ Jedná se o možnost trochu náročnější, neboť vytvoření vlastního modelu zabere nějaký čas. Jsme-li však aspoň trochu zruční, můžeme se pyšnit v nové halence nebo bundě, kterou zaručeně nikdo druhý nemá. I mnozí muži dokáží překvapit svojí kreativitou, práci s šicím strojem berou spíše z té technické stránky, ale z konečného výsledku mají o to větší radost. Ne nadarmo jsou váženi právě mužští krejčí.

Kvalitní materiál tradičních českých výrobců

Rozhodneme-li se pořídit si nový kousek do svého šatníku vlastními silami, potřebujeme vhodný materiál. Velký výběr textilní galanterie i metrového textilu nabízí známý velkoobchod KOH-I-NOOR, jenž má dlouholetou tradici. Kromě metráže prodává i široký sortiment pletací, háčkovací, vyšívací a látací příze tradičních českých výrobců. Zajišťuje distribuci do maloobchodních prodejen, ale i klíčovým zákazníkům a odběratelům. Koncoví zákazníci mohou pohodlně nakupovat prostřednictvím vlastního e-shopu a v kamenné prodejně v budově KOH-I-NOOR v Praze.

Ruční práce pro radost i užitek

Pro některé z nás je šití příliš náročné, ale velice rádi vytváříme vhodné a „šik“ doplňky. I pěkná šála rozsvítí jinak nudnou bundu. A pokud ji ještě doplníme stylovou čepicí, máme rovnou komplet, za kterým se každý ohlédne. Také pro milovníky a milovnice ručních prací firma nabízí příze všech možných barev a materiálů. Ti, kdo tráví večery nad pletacími jehlicemi, mohou vybírat z opravdu široké nabídky akrylové i bavlněné pletací příze, jednobarevné nebo melírované. Novinkou je tzv. svítící příze, jejíž vlákna působí jako světlé odlesky. V poslední době slaví velký boom tzv. pletení bez jehlic, pro což jsou vhodné velmi silné příze Swerve či Lisa Big, které rovněž nabízí firma KOH-I-NOOR na stránkách www.waldes.cz. Vlastnoručně vytvořený výrobek potěší nejen nás naší vlastní šikovností, ale může se stát i milým dárkem pro naše blízké, neboť jim tím dáváme kousek sebe, náš čas, naši trpělivost, dovednost i lásku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo