Home / Tipy & rady / Moderní doba přinesla do našich domácností klimatizace i čističky vzduchu

Moderní doba přinesla do našich domácností klimatizace i čističky vzduchu

Naše domácnosti se mění. V posledních letech v nich přibývají spotřebiče, které se dříve vyskytovaly jenom zcela výjimečně. Avšak právě díky nim se mění naše bydlení k lepšímu.

Klimatizace patří minimálně do každého podkroví

Sebevíc zaizolované podkroví neumí vytvořit takovou tepelnou pohodu, jakou bychom si v parném létě představovali. Naštěstí se klimatizace stala tak dostupnou, že se její pořízení stává naprostou samozřejmostí. A nejen do podkrovních prostor. Klimatizace nám mnohdy pomáhá vytvořit komfortnější bydlení i v jižně či třeba jihovýchodně orientovaných bytech, které se v létě přehřívají a stávají se téměř neobytnými. Když nás navíc doma zavře pandemie, jakou je ta současná, potřebujeme lepší podmínky k bydlení. Tento problém vlastně okamžitě vyřeší mobilní klimatizace, k jejímuž pořízení ani instalaci nepotřebujeme dokonce ani žádného odborníka.

Mobilní klimatizace nemá venkovní splitovou jednotku. Využít lze otvor ve zdi, ale častěji se používá nejsnadnější typ instalace – do pootevřeného okna přes speciální těsnění. Tyto mobilní klimatizace ochlazují a též odvlhčují. Některé přístroje mají rovněž funkci topení, takže je lze v zimě používat i jako přídavné topení.

Čistička vzduchu nejen pro alergiky

Moderní bydlení chceme mít rovněž zbaveno patogenů a škodlivých látek. Nejde jen o pyl, roztoče či alergeny z domácích zvířat. Stále častěji si doma instalujeme kamna na trvalé vytápění, nebo pro efektní občasné topení. Jenomže podle posledních vědeckých studií jsou právě kamna v interiéru trvalým zdrojem prachu ohrožujícím naše zdraví. Řešením je i v tomto případě čistička vzduchu, a to přesto, že nejste primárně domácností s alergikem. Čističky vzduchu mají schopnost zbavovat prostředí prachu, jiných pevných látek, bakterií, virů i dalších alergenů.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*