Home / Tipy & rady / Nikdo se nechce starat o dům? Svěřte ho do rukou externí firmy

Nikdo se nechce starat o dům? Svěřte ho do rukou externí firmy

Vycházet se sousedy někdy není zrovna jednoduché a problém to bývá obzvlášť v bytových domech, kde se musí obyvatelé shodnout na společných záležitostech. Shoda je přitom teprve prvním krůčkem, pak se totiž ještě někdo musí obětovat a všechno zařídit.

K řešení společných záležitostí fungují v drtivé většině bytových domů společenství vlastníků jednotek. Je stanoven předseda a rada jeho pomocníků, kteří všechno zařizují, zbytek obyvatel jen vyjadřuje svůj názor na společných schůzích. Jenže času je málo, všichni jsou neustále vytížení, a tak se nezřídka kdy stává, že na místo předsedy se nikdo nehlásí. Nikdo nechce vyřizovat administrativu, zajišťovat pravidelné kontroly, běžné opravy, údržbu domu a vedení účetnictví. Ono toho opravdu není zrovna málo.

Nechte starosti na odbornících

Proto se stále více SVJ uchyluje k řešení pomocí externí firmy. Odborníci, kteří jsou zvyklí starat se o bytové domy, vše vyřídí bez nejmenších problémů a kolikrát dokážou i dobře poradit. Zadarmo to samozřejmě není, ale i předsedové a místopředsedové z bytového domu si obvykle nechávají nějakou částku platit, takže hledět na peníze je zcela bezpředmětné.

Vše bude vyřízeno profesionálně

Pro zaměstnance externí firmy je bytová správa denním chlebem, se zadanými úkoly si tedy poradí daleko rychleji a spolehlivěji. Vyznají se v účetnictví, administrativě a mají kontakty na ověřené firmy, které provádí například kontrolu výtahů či revize hromosvodů. Některé jsou schopné zařídit i právní služby.

Vrtá vám hlavou, zda není lepší, když se o dům stará někdo, kdo v něm skutečně bydlí? Pokud externí firmě poskytnete dostatek informací, je to úplně jedno. Komunikace bývá většinou velmi jednoduchá, například společnost bytová-správa.cz chystá online systém, v němž budou mít zákazníci kdykoliv přehled o uzavřených smlouvách, dokumentacích, stanovách atd. Spravuje přes 3000 bytů po celé ČR, takže elektronická komunikace je pro ni nezbytná. Spokojení jsou i klienti, kterým to šetří čas. A o tom vlastně celá externí bytová správa je.

About angelo