Home / Návody / Tipy, jak vyplnit prázdný parapet
Tipy, jak vyplnit prázdný parapet

Tipy, jak vyplnit prázdný parapet

Aby nebyla domácnost strohá, dekorujeme ji. Zavěšujeme ozdoby na nábytek a stěny zaplňujeme fotografiemi a obrazy. Co dát na parapet, aby nebyl prázdný?

Parapet je dnes již nedílnou součástí oken. Ať už máte na mysli vnější parapet, který lemuje fasádu domu, nebo ten vnitřní, který často slouží spíš jako odkládací plocha, u obou druhů parapetu by se dekorace neměla zanedbávat. Pokud chcete využít nějaké místo v místnosti a skloubit příjemné s užitečným, právě parapet může být skvělým řešením.

Ven patří květiny

Venkovní parapet se celkem běžně využívá pro květiny. V létě tak ozdobí dům, dodají mu veselé barvy, které rozzáří i starý panelák s zašedlou omítkou. Důležité je vybrat vhodné květiny, hlavním kritériem by mělo být jejich budoucí umístění – stín, polostín, nebo sluneční světlo po celý den?

Podle toho si můžete koupit a do květníků naaranžovat například pelargonie, petunie (stín), muškáty, jasmínokvětý lilek (světlo). Rozšířené parapety či balkóny můžete během letních měsíců využít i k pěstování bylinek a zeleniny.

Interiér zužitkujte

Tipy, jak vyplnit prázdný parapetI doma platí, že není parapet jako parapet. Některé jsou širší, jiné užší. Některé není dobré přeplňovat věcmi, protože dané okno často otvíráte, u jiných se však takovému využití nedá zabránit. A samozřejmě záleží na tom, o jaké místnosti v souvislosti s parapetem mluvíme.

 Parapet v kuchyni se dá využít například k pěstování domácích květin a bylinek, ke skladování koření v dózičkách nebo jako odkladný prostor na cukřenku, slánku, mycí náčiní a podtácky pod hrnečky.

 Pokojové parapety mají mnohé využití. Pokud máte u okna postel, poslouží parapet jako skvělý noční stolek. Většinou se za něj dá přichytit i lampička, můžete si sem odložit kapesníky, knížku a třeba telefon.

 Nebojte se zaplnit parapet barvami a doladit tak interiér celé místnosti. Zužitkujte, co se dá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová