Home / Zajimavosti / Pomalu, ale jistě se blíží školní rok a s ním i chřipková sezona. Jak ideálně děti co nejlépe bránit?
Pomalu, ale jistě se blíží školní rok a s ním i chřipková sezona. Jak ideálně děti co nejlépe bránit?

Pomalu, ale jistě se blíží školní rok a s ním i chřipková sezona. Jak ideálně děti co nejlépe bránit?

V rámci podzimního návratu do škol bývá poměrně dost častou záležitostí také vzestup respiračních onemocnění. Problémem je přitom hlavně to, že děti kolikrát díky svojí imunitě a silnému metabolismu nepůsobí nemocně, ale intenzivně nemoci přenášejí.

Často je tak ochrana více o vás a rodině v domácnosti než jenom o samotných dětech. Jenže existují možnosti, jak můžeme minimálně snížit riziko podobných věcí. A nejde o nic drastického, nebo dokonce omezujícího.

Pomalu, ale jistě se blíží školní rok a s ním i chřipková sezona. Jak ideálně děti co nejlépe bránit?

Pestré svačiny a celodenní strava

U dětí bývá velkým problémem hlavně strava. V jídelnách se bohužel vaří z opravdu malých režií, což se podepisuje na výživnosti a kvalitě stravy. Vedle toho pak děti ale případné kapesné pochopitelně utratí raději za hlouposti než za pořádnou stravu.

Proto bychom tak měli pracovat na tom, aby děti dostávaly opravdu kvalitní stravu. Se svačinami, které jsou komplexní, mohou dostávat klidně i pomocné pokrmy jako jsou ochranné nápoje, vitamínové nebo různé jiné druhy suplementů.

Klaďte důraz na opravdu kvalitní hygienu

Problémem ale nebývá jenom samotná strava. Ve své problémovosti by si klidně mohla podat ruku také hygienou, která je největší potíž hlavně u malých dětí. Ty mají vždy tendenci sahat na vše co potkají a pak stejně špinavýma rukama sahat do obličeje nebo očí.

To pak znamená opravdu intenzivní přenos bacilů do sliznic, odkud je pak jednoduché vyvolat onemocnění. Proto bychom měli děti navyknout nosit hygienické potřeby, jako mohou být dezinfekční gely či kapesníčky. Vejdou se do nejmenší kapsy, a přitom dokáží zařídit ochranu čištěním v řádu minut.

Extrémní pozor dejte u sportujících dětí!

Člověk by řekl, že děti, co aktivně sportují, budou mít díky sportu mnohem větší odolnost vůči podobným věcem. Svým způsobem máte pravdu. Ale stejně tak ji také nemáte. Sportovci totiž trpí nepříjemností, kterou je nadměrné vypocování vitamínů a stopových prvků z těla. Proto je již jednou zmíněná suplementace jako jsou ochranné nápoje, různé aminokyseliny, sportovní a vitamínové komplexy a další, důležitou součástí stravy aktivních sportovců v podobném období.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*