Home / Zdraví / Potraviny které pomohou od únavy
Potraviny které pomohou od únavy

Potraviny které pomohou od únavy

Veliká většina z nás zná náhlé přepadení únavou a velmi často tato únava přichází právě ve chvílích kdy potřebujeme podávat ty nejlepší výkony. Velmi často je tato únava odstraňována kávou, jenže přílišná konzumace kávy není vhodná pro náš organismus a navíc mu neposkytuje potřebnou energii, ale působí spíše jako prostředek pro osvěžení.

Samotná únava se může vyskytovat jako dlouhodobý problém. Pode odborníků je způsobena špatným životním stylem, ale také nevhodnou stravou kterou přijímáme. Nyní si ukážeme několik druhů potravin, které nám zajistí dostatek energie pro celý den.

Mandle
Potraviny které pomohou od únavyMandle jsou skvělým způsobem jak rychle a v poměrně kompaktní formě přijmout celou škálu látek, které jsou pro organismus prospěšné a dodají mu potřebnou energii. Mandle jsou bohaté na vápník, fosfor, hořčík, draslík, železo a jsou také skvělým zdrojem bílkovin. Jsou vhodné pro sportovce, protože napomáhají pevnosti svalů. Díky hořčíku, jehož nedostatek v těle způsobuje únavu, napomáhají k látkové výměně a jejich pravidelná konzumace napomáhá i proti úzkostem a stresu.

Potraviny které pomohou od únavyBanány
Jedná se o jeden z nejlepších prostředků jak získat množství přírodního cukru obsaženém v ovoci, takzvané fruktózy a tím doplnit potřebnou energii. Proto jsou banány velmi oblíbené u sportovců. Obsahují také vitamíny A, C a některé ze skupin vitamínu B a stopové prvky jako je fosfor, železo či hořčík. Banán je také skvělým prostředkem pro získání draslíku, což je látka nezbytně nutná pro správnou funkci nervů a svalů.

Brokolice
Potraviny které pomohou od únavyI brokolice je přímo přeplněná prospěšnými látkami jako je kyselina listová, vápník, betakaroten, draslík, vláknina a vitamíny A a C. Brokolice se řadí mezi potraviny se silně antioxidantním účinkem, čímž navyšuje obranyschopnost organismu. Velmi podstatný je v ní však i obsah koenzymu Q10, který představuje klíčovou látku v produkci energie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*