Home / Zdraví / Proč je sex pro zdraví důležitý
Proč je sex pro zdraví důležitý

Proč je sex pro zdraví důležitý

Ve většině případů se sex řeší po vztahové stránce. Z mnoha jiných zdrojů se tak dozvíte, že kvalitní sex vám udrží vztah, že se nejedná jen o rozkoš a spoustu dalších věcí. Nicméně z hlediska zdraví se toho o sexu až tolik nedozvíte.

 

Pojďme se podívat, proč právě sex, je pro naše tělo důležitým mezníkem v životě a bez něj si to nedokážeme a ani nechceme představovat. Sex si člověk může užít v každém věku, nemyslíte? Zvláště poté, když se osvědčil i v prevenci proti řadě onemocnění.

Sex posiluje srdce a imunitní procesy

Sex je nadneseně řečeno fyzická aktivita, což vám přinese i zjištění, že dokáže mimo krevního oběhu podpořit i hubnoucí procesy. Tím, že se při sexu zvyšuje tepová frekvence, tělo začne spalovat tuky a současně posílí svaly. Je to krásná představa, že? Určitě pro mnohé z nás lepší, než třeba posilovna. Sex sice plně nenahradí fitness nebo běh, ale částečně ano. Sex je potřeba v tomto ohledu brát trochu s rezervou a užívat si ho i po psychické stránce. Když vám současně nepřinese vzrušení a touhu, nebude vás bavit představa, že to děláte jen proto, abyste byli štíhlí nebo neměli jednou problém s něčím jiným.

Sex je potřeba si nadále užívat

Zkuste si sex stále užívat tak, jako by fakt, že hubnete nebo se vám posiluje srdce či imunita, byl ten vedlejší, protože to tak skutečně je. Jen málokdo by při této představě prožil i vyvrcholení. Sex se vám také nesmí stát rutinou. Svého partnera (ku) je potřeba překvapovat čas od času novými sexuálními praktikami, aby sex nezevšednil. Uspokojení v sexu po psychické stránce a dojít ke společnému vyvrcholení je stejně tím nejkrásnějším účinkem. Orgasmus ženě současně přináší stahy děložního svalstva, které v tomto případě snižují riziko inkontinence, u mužů zase pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty. Rovněž zlepšuje spánek a zmírňuje stres včetně napětí a úzkosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*