Home / Návody / Jak udělat ze starých šperků zase nové
Jak udělat ze starých šperků zase nové

Jak udělat ze starých šperků zase nové

Jak je již o špercích známo, časem nošení ztrácejí lesk. Není to ovšem to jediné, co nás může trápit. Je to i třeba fakt, že to, co jsme si koupili před pár lety, není už moderní a potřebovalo by to něčím oživit. Přinášíme vám následující tipy, které jsou v tomto ohledu perfektními pomocníky.

Odstranění nečistot a docílení lesku

Kamenem úrazu řady šperků je složitost jejich provedení. Jsou všelijak zahnuté a drží se v nich mikroskopická špína. Pouhým okem jí tak ani nemusíme zahlédnout, ale víme, že tu je. Jistě odstranění ušního mazu z náušnic je samozřejmost, která jim neublíží, ale takový náhrdelník by nemusel vaší očistu přežít. Ač se vyrábí řada přípravků na čistění stříbra, zlata a jiných kovů, je lepší zajít k odborníkovi. Ten vám vyčistí šperky přesně na míru a vrátí jim potřebný lesk. Možná jste šikovné, ale tohle je opravdu titěrná práce, kterou je lepší přenechat odborníkům. Šperk bude vypadat jako nový a vy se nemusíte obtěžovat tím, že byste za něj byli nuceni hledat adekvátní náhradu a utrácet další peníze. Pokud už z nějakého důvodu chcete šperk zbavit nečistot sami, používejte na to výhradně hadérky ze 100 % bavlny. Jakákoliv umělotina by mohla váš šperk poškrábat. Chemické přípravky také nemusí být vždy ideálním řešením. Raději se doporučuje šperk namočit do teplé mýdlové vody, opláchnout pod proudem tekoucí vody a důsledně otřít a vysušit. Nicméně tento úkon smyje nečistoty, ale neřeší lesk.

Oživení šperků

Možná máte ve své šperkovnici něco, co už dávno nenosíte nebo jste ani nenosila, tudíž je lesk víceméně zachován, ale nosí se i mat. Nyní v době, kdy se vrací vintage a retro máte šanci se svým staronovým šperkem opět uspět. Stačí jen drobný detail nebo malá změna a budete v něm šik. Co třeba přidat na obyčejný kov perličky, glitry nebo cokoliv dalšího, co se třpytí. Blyštivá móda je stále v kurzu a vy na sebe navíc budete pyšná, že jste něco takového vůbec zvládla sama udělat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*