Home / Zdraví / Proč pít pivo?
Proč pít pivo?

Proč pít pivo?

Mnoho lidí si to možná nemyslí, ale pivo je vlastně velice zdravým nápojem. Tedy jen v případě, že pijete s mírou, tedy jedna až dvě sklenky denně a nikoliv vynikající pivařské výkony končící někde u dvou plných bas piva za víkend.

Pivo například zesiluje kosti, což podpořily například i nedávné vědecké výzkumy. Přitom se všeobecně mělo za to, že zlatavý mok může spíše za opačný efekt, vysoký obsah křemíku a vitamínů mluví proti.

Ač se to nemusí na první pohled zdát, pivo může pomoci i v boji s cukrovkou. Ti, kdo pijí pravidelně pivo, mají až o čtvrtinu nižší pravděpodobnost propuknutí této zrádné choroby, se kterou nejsou žádné žerty.

Pivo též zkrášluje. Zdá se vám to zvláštní? Nemusí. Právě kvalitní bílkoviny, které pivo (a nejen to) obsahuje, pomáhá k lepšímu zdraví naší pleti a vlasů. Samozřejmě je to ale druh od druhu různé, některé druhy piv nemusí způsobovat v tomto směru vůbec nic.

Věříte tomu, že pivo může mít i dobrý účinek na lidský mozek? Ti, kdo mají rádi pivo, bývají celkově bystřejší než abstinenti, kteří se piva už několik let nedotkli. Pravidelné popíjení piva i zpomaluje stárnutí mozku.

Pivo vyniká i nízkým obsahem sacharidů, jedna lahev má v průměru „jen“ pět gramů, takže žádné obavy o postavu nejsou na místě. Aby se vytvořil skutečný „pivní pupek“, bylo by asi nutné pít deset a více lahví piva za den, což je teoreticky možné, ale rozumný člověk by se asi něčemu podobnému nevystavoval.

Trpíte nedostatkem vitamínů? Pivo je totiž jejich vyváženým koktejlem, obsahuje kromě jiného draslík, zinek nebo i tolik potřebný vitamín B, respektive většinu jeho podskupin.

A v neposlední řadě, pivo napomáhá čištění nemocných ledvin, protože jeho popíjení působí vlastně tak trochu diureticky. J


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*