Home / Móda / Prodlužte životnost punčoch!
Prodlužte životnost punčoch!

Prodlužte životnost punčoch!

Už vám vadí, jak oblíbené punčochy odrovnáte po pár nošeních? Jak tedy prodloužit jejich životnost a je to vůbec možné? Přinášíme vám několik tipů a triků, jak nosit punčochy o něco déle! Stačí se o ně totiž pěkně starat.

Nové punčochy nemusíte kupovat již po třetím nošení. Pokud budete dodržovat pár našich rad, uvidíte, že vám budou dělat společnost mnohem déle, než jste zvyklé! Jak se tedy starat o punčochové kalhoty, aby vydržely alespoň jednu sezonu či ještě déle?

Prodlužte životnost punčoch!

Neperte je spolu s trikem!

Punčochy nejsou klasických kus oblečení a tak byste je neměly prát stejně jako triko. Jsou totiž z mnohem jemnějšího materiálu, který se praním hodně namáhá. Pokud je přeci jen chcete prát v pračce, pořiďte si speciální uzavíratelný pytlík na praní punčoch, do kterého je před praním jednoduše umístíte a až poté vložíte do pračky spolu s dalším oblečením. Díky tomu předcházíte nejenom uzlíčkům, které se na punčochách dělají, ale také dalším dírkám a okům.

Zmiňovaný pytlík můžete jednoduše zakoupit například v prodejnách H&M, Triumph a dalších klasických obchodech s punčochami a spodním prádlem. Pakliže se zrovna chystáte prát a pytlík nemáte kde sehnat, skvěle poslouží i menší povlak na polštář.

TIP: V těchto pytlících se doporučuje prát i spodní prádlo, jelikož nedochází tolik k jeho ničení v bubnu pračky. Pokud si tedy pytlíčky půjdete pořizovat, vezměte si aspoň dva. Věřte, že je využijete.

Studená voda a hlavně žádná sušička!

Prodlužte životnost punčoch!Pokud chcete mít punčochy opravdu dokonale vyprané, otočte je před tím naruby. Díky tomu se zbavíte odumřelých kožních buněk, které se při nošení zevnitř přichytávají. Tyto kousky k sobě navíc přichytávají další nečistoty a při snaze je rychle odstranit může dojít právě k rychlému zatrhnutí a oko je na světě. Při praní zapomeňte na aviváže a změkčovadla a pamatujte si, že nejšetrnějším způsobem je praní ve studené vodě. A sušičku také vynechejte! Nejlepší je nechat punčochy uschnout klasicky na vzduchu.

Pár rad na závěr

Zbývá už jen několik rad na závěr. Před prvním obléknutím punčochy trochu namočte, vložte do igelitového sáčku a dejte na noc do mrazáku. Díky tomu dochází k posílení vláken a punčochy jsou odolnější. V neposlední řadě je dobré pořizovat si punčochy o číslo větší, kdy se nejen méně natahují, ale hlavně více vydrží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*